Ziņas

Izklaide

Limbažos sākas pilsētas svētki

No šodienas līdz 1.augustam notiks pilsētas svētki “Limbaži līksmo 792!”, kuros tiek plānoti himnas autora Baumaņu Kārļa 180 gadadienai veltīti pasākumi, kā arī starptautiskais amatierteātru festivāls “Spēlesprieks”.

Kā aģentūru LETA informēja Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Agrita Vītola, šodien amatierteātru mākslas cienītājiem tiks piedāvātas festivāla izrādes. “Spēlesprieka” piedāvājums sola sagādāt patīkamus pārsteigumus, jo uzvedumi būs skatāmi klubā, kafejnīcā, šķūnī, garāžā, baznīcā un citās teātrim neierastās telpās. Limbažniekiem un svētku viesiem būs iespēja noskatīties 18 izrādes, kuras parādīs labākie Latvijas teātri un arī vieskolektīvi no Dānijas, Igaunijas, Lietuvas un tālās Gruzijas.

Rīt, 31.jūlija vakarā, pēc svinīgās Limbažu pilsētas svētku atklāšanas Baumaņu Kārļa laukumā svētku dalībnieki dosies tradicionālajā svētku gājienā. Pērn gājiens izdevās īpaši krāšņs un pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu. Gājiens noslēgsies Limbažu Lielezera pludmalē, kur būs iespēja ne tikai patīkami pavadīt laiku, bet arī piedalīties vikingu laivu braucienos. Svētku rīkotāji atklāja noslēpumu, ka šogad komandu spēkošanās vikingu laivu sacensībās notiks atšķirīgā veidā, kas prasīs saskanīgu komandas darbu un izveicību un sagādās patīkamas emocijas gan airētājiem, gan komandu līdzjutējiem.

Limbažu pilsētas svētkus allaž ir papildinājušas dažnedažādas sportiskas aktivitātes. Svētku laikā notiks pludmales volejbola un basketbola turnīri, makšķerēšanas sacensības “Lielezera divcīņa”, kā arī tradicionālās mazuļu ātrrāpošanas sacensības.

Limbažniekiem un svētku viesiem būs iespēja piedalīties dažādām interesēm un vecumiem piemērotās aktivitātēs, tostarp arī Latvijas himnas aušanā un garākās mīlestības vēstules rakstīšanā, kā arī kļūt par vērtētājiem Limbažu muzeja konkursā saimniecēm “Pilsmuižas zupa”. Bērniem būs iespēja apmeklēt muzikāli izglītojošu dziesmu un eksperimentu šovu “Ķertais profesors” ar Valteru Frīdenbergu, kā arī padalīties dažādās atrakcijās.

Amatnieki un mājražotāji, pirkt un pārdot gribētāji pulcēsies tradicionālajā Limbažu vecpilsētas tirdziņā. Tirdziņā varēs iepazīties arī ar Limbažu novadā tapušiem un darinātiem produktiem. Limbažniekus un svētku viesus aicinās piedalīties lielajā izsolē, kuras laikā iegūtos līdzekļus paredzēts izlietot Limbažu pilsētas Ziemassvētku egles dižstāda iegādei.

Savukārt svētku noslēgumā, 1.augustā plkst.20, estrādē būs balle kopā ar Elīnu Krastiņu un grupu “Twist four”, Ivo Fominu, “Indygo” un Dj Japāni. Ieeja pasākumos bez maksas.

Ar plašāku svētku programmu un papildu informāciju iespējams iepazīties Limbažu novada mājaslapas “www.limbazi.lv” sadaļā “Limbaži līksmo 792!”.