Ziņas

Kriminālziņas

Limbažos kāda auto vadītāja uzbrauc gājējai

Aizvadītajā diennaktī saņemta informācija par 66 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 24 ceļu satiksmes negadījumi, kur vienā gadījumā viena cietusi persona. Pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdies viens auto vadītājs, viens mopēdists un divos gadījumos alkohola lietošana pēc negadījuma. Noformēti 57 administratīvā pārkāpuma protokoli ceļu satiksmes jomā, no kuriem 21 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu.

31.oktobrī pulksten 17:50 Limbažu novadā, Limbažos kāda auto vadītāja, vadot automašīnu, uzbrauca gājējai, kura ielu šķērsoja pa gājēju pāreju. Ceļu satiksmes negadījumā cieta gājēja, nogādāta medicīnas iestādē. Policija skaidro negadījuma apstākļus.

Aizvadītajā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā reģistrēti vairāki ceļu satiksmes negadījumi, kad auto vadītāji nav izvēlējušies atbilstošu braukšanas ātrumu meteoroloģiskajiem apstākļiem, kā rezultātā nobrauca no ceļa braucamās daļas.

Policija atgādinām, ka rudenī laikapstākļi kļūst ļoti mainīgi – no sausas brauktuves līdz pat atkalai. Tas var radīt bīstamas situācijas ceļu satiksmē, tādēļ īpaši uzmanīgiem jābūt rīta un vakara stundās, kad ārā ir krēsla.

Tāpat transportlīdzekļa vadītājus aicinām izvēlēties rudens laikapstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu, jo šajā laikā ceļa seguma stāvoklis var mainīties ļoti strauji un brauktuve nemanāmi var kļūt slidena, tādējādi radot grūtības laikus nobremzēt. Ļoti būtiski ir ievērot drošu distanci, lai nepietiekamas redzamības apstākļos, neparedzētas bremzēšanas vai akvaplanēšanas gadījumā neapdraudētu sevi un pārējos satiksmes dalībniekus.

Aicinām autovadītājus pārbaudīt sava transportlīdzekļa tehnisko stāvokli, īpašu uzmanību pievēršot riepu nodilumam un atbilstībai attiecīgajiem laikapstākļiem. Tāpat svarīgi pārbaudīt transportlīdzekļa apgaismes ierīces un logu tīrītājus, jo sliktas redzamības apstākļos vadītājiem var būt grūtības savlaicīgi pamanīt gājēju pat apgaismotās vietās, tādēļ ir būtiski novērst jebkādus redzamības apgrūtinājumus.