Ziņas

Sabiedrība

Limbažos atklās projektu ”Green Railway”

Šodien plkst.12 Limbažu Galvenajā bibliotēkā notiks Interreg Igaunijas/Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Green Railway” (“Zaļie Dzelzceļi”) atklāšanai veltīta preses konference, aģentūru LETA informēja projekta sabiedrisko attiecību speciāliste Alise Plaude. Projekts “Green Railways” paredz bijušo dzelzceļa līniju infrastruktūras sakārtošanu Vidzemē un Dienvidigaunijā, kopumā izveidojot aptuveni 750 kilometrus garu kopīgu velo/kājāmgājēju maršrutu, kura lielākā daļa ved pa bijušajām dzelzceļa līnijām.

Projekta plānotās aktivitātes Vidzemē ietver bijušo dzelzceļa līniju segumu atjaunošanu un piemērošanu nemotorizētajam transportam, koka tiltiņu un margu uzstādīšanu, atpūtas vietu izveidi un bijušo dzelzceļa infrastruktūras objektu uzlabošanu, kājāmgājēju, velobraucēju skaitītāju uzstādīšanu, kā arī citas aktivitātes. Tāpat paredzēta maršruta marķēšana dabā, kā arī vietējās un ārvalstu aktivitātes maršruta popularizēšanai.

Projekta atklāšanas pasākumā piedalīsies arī Limbažu un Valgas pašvaldību priekšsēdētāji, Ekonomikas Ministrijas Tūrisma departamenta, Latvijas pašvaldību savienības, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Latvijas Zaļo ceļu asociācijas pārstāvji.

Līdzīgi projekti jau ir īstenoti vairākās Eiropas Savienības valstīs, kur bijušie dzelzceļi veiksmīgi piemēroti tūrismam dodot iespēju vietējiem iedzīvotājiem radīt un attīstīt īpaši interesantu, vēsturisku un kultūras bagātu tūrisma piedāvājumu, kas būtu izmantojams visu gadu, piemēram, dažādiem velo un pārgājienu maršrutiem, nūjošanai, zirgu izjādēm vai slēpošanai un izbraucieniem suņu pajūgos ziemas sezonā.

Projektu “Green Railway” Vidzemes Tūrisma asociācija (VTA) īsteno, sadarbojoties ar 25 Vidzemes un Dienvidigaunijas pašvaldībām un organizācijām, tā kopējais budžets ir 1 174 938 eiro, no kuriem 85% – Eiropas Savienības līdzfinansējums. Projekts noslēgsies 2019.gada 30.aprīlī.