Ziņas

Sabiedrība

Limbažos atklās jauno tranzītielu

Šodien Limbažos, aplī uz Rīgas ielas, tiks atklāta jaunā tranzītiela, aģentūru LETA informēja Limbažu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Agrita Vītola.

Projekta īstenošana tika sākta 2012.gada 1.oktobrī. Tranzītielas rekonstrukcijas un tās jaunā posma izbūves mērķis ir drošas un komfortablas satiksmes nodrošināšana jaunizveidotajā tranzītielas maršrutā un Limbažos, tagadējās tranzītielas – Rīgas ielas – autotransporta plūsmu, kas šķērso pilsētas centru, novirzot pa jauno maršrutu, un šī maršruta savienošana ar pilsētas apvedceļu.

Projekta rezultātā ir izbūvēta tranzītiela no Rīgas ielas līdz K.Barona ielai Limbažos divu kilometru garumā, rekonstruēta tranzītiela no Rīgas ielas 67A līdz pilsētas robežai gandrīz 1,4 kilometru garumā, izbūvēts apgaismots gājēju-velosipēdistu celiņš gandrīz 1,6 kilometru garumā gar tranzītielu no Rīgas ielas 67A līdz pilsētas robežai.

Kopējās projekta izmaksas ir 4 886 142 eiro, no tām ERAF finansējums ir 3 012 768 eiro, valsts budžeta finansējums – 113 007 eiro, bet pašvaldības finansējums – 1 760 367 eiro.

Limbažu novada domes 25.jūnija sēdē deputāti, ņemot vērā iedzīvotāju aptaujas rezultātus par jaunās tranzītielas nosaukumu, nolēma tai piešķirt nosaukumu “Dzelzceļa iela”.

Atklāšanas pasākumā piedalīsies Limbažu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Didzis Zemmers, satiksmes ministrs Anrijs Matīss, VAS “Latvijas Valsts ceļi” pārstāvji un pārstāvji no ceļu būves firmas SIA “Binders”.