Ziņas

Sabiedrība

Līgatnes pašvaldības attieksme pret bēgļu uzņemšanu novada teritorijā atturīga

Līgatnes novada pašvaldības attieksme pret bēgļu uzņemšanu novada teritorijā ir atturīga, jo pašvaldībā neesot brīva dzīvojamā fonda bēgļu izmitināšanai – pašvaldībā ir salīdzinoši liela rinda dzīvokļu jautājumu risināšanai, aģentūru LETA informēja Līgatnes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Šteins (V).

Šteins atklāja, ka arī pašvaldības normatīvie akti neparedz dzīvokļu piešķiršanu bēgļiem.

“Uzskatu, ka tas būtu nepareizi, ja bēgļi saņemtu dzīvokli ārpus rindas, kamēr vietējie iedzīvotāji to spiesti gaidīt gadiem. Padomju laikā jau šādu vājprātu pieredzējām, kad iebraucējiem tika dāvāti labiekārtoti dzīvokļi, kamēr vietējie iedzīvotāji mitinājās pagrabos,” izteicās pašvaldības vadītājs.

Šteins atzina, ka pašvaldībā ir salīdzinoši augsts bezdarbs, jo darbu pārtraukusi Līgatnes papīrfabrika un citi lielāki un mazāki uzņēmumi – kokzāģētavas, dārzniecības u.tml. Līdz ar to mazkvalificētajam darbaspēkam darbu novada teritorijā atrast ir ļoti grūti.

“Mēs apzināmies globālo bēgļu problēmu, ko izraisījusi neapdomīga Eiropas Savienības rīcība. Iespēju robežās esam gatavi iesaistīties, lai dotu savu pienesumu šīs problēmas risināšanai, bet iespēju diemžēl ir ļoti maz,” piebilda Šteins.