Ziņas

Sabiedrība

Līgatnes pašvaldība likvidējusi divu avotu piesārņojuma cēloni

Līgatnes pašvaldība ir saņēmusi jaunākos ūdens analīžu rezultātus no pazemes avotu ūdens ņemšanas vietām, kas apliecina, ka arī Gaujasmalas un Skaļupes avotos, kur iepriekš tika konstatēts piesārņojums, šobrīd ūdens kvalitāte ir atbilstoša un tas ir nekaitīgs lietošanai uzturā.

Kā aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā, Līgatnes pašvaldības speciālisti veica avotu apsekošanu un konstatēja, ka iespējamais cēlonis ir piesārņotu gruntsūdeņu ieplūde avota ūdenī. Rezultātā tika veikti nepieciešamie pasākumi un problēma atrisināta.

Turpmāk avota ūdens ņemšanas vietas tiks pakāpeniski pārveidotas ērtākai lietošanai un pieņemamā izskatā.

Jau ziņots, ka divu Līgatnes novada avotu ūdenī tika atrastas cilvēka veselībai kaitīgās koliformu baktērijas, iepriekš informēja pašvaldība. Ūdens piesārņojums tika atklāts Skaļupes un Gaujasmalas avotu ūdenī.

Koliformu baktērijas liecina par mikrobioloģisko piesārņojumu ūdenī. Dzeramajā ūdenī, lai tas būtu nekaitīgs cilvēka patēriņam, nav pieļaujama koliformu klātbūtne.

Kopumā tika pārbaudīts piecu avotu ūdens. Netika ieteikts uzturā lietot Skaļupes avota ar uzplūdes kasti ūdeni un Gaujasmalas avota ūdeni. Savukārt Mežavota, Dārza ielas avota un otra Skaļupes avota ūdens neesot kaitīgs.