Ziņas

Sabiedrība

Līgatnes novadā ugunsgrēkā bojā gāja cilvēks

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 6.decembra plkst. 6.30 līdz 9.decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 12 izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu, septiņus uz glābšanas darbiem, bet viens bija maldinājums.

Piektdien plkst. 13.16 tika saņemts izsaukums uz Līgatnes novadu, kur dega dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu dega divstāvu dzīvojamā māja 300m² platībā un tai iebrucis jumts. Ugunsgrēkā bojā gāja cilvēks. Notikuma vietā strādāja 13 ugunsdzēsēji glābēji no Siguldas un Cēsīm. Plkst. 17.29 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD aicina iedzīvotājus parūpēties par savu veselību un dzīvību, kā arī īpašuma drošību un savos mājokļos uzstādīt dūmu detektoru. Šī nelielā ierīce ar skaļas skaņas palīdzību brīdinās, ka telpā ir izveidojies sadūmojums – tas ļaus savlaicīgi izsaukt ugunsdzēsējus glābējus un cilvēkiem pašiem evakuēties.

Vakar plkst. 7.57 tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Vidrižu pagastu, kur divstāvu ēkā dega starpstāvu pārsegums un siena 15m² platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies pieci cilvēki. Plkst. 11.07 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Meldru ielā Cēsīs, kur dega elektrības balsts 0,3m² platībā, Pārgaujas novada Straupes pagastā, kur neapsaimniekotā ēkā dega dēļi un durvju aile 16m² platībā, Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastā, kur vienstāvu dzīvojamā mājā dega sodrēji 0,5m² platībā, Tālavas ielā Valkā, kur divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 2m² platībā, kā arī Raiņa ielā Madonā, kur divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji. Svētdien tika saņemts izsaukums uz Robežu ielu Gulbenē, kur nepareizas apkures sistēmas ekspluatācijas dēļ telpā bija ieveidojies piedūmojums. Ugunsdzēsēji glābēji veica telpu vēdināšanu.