Ziņas

Sabiedrība

Līgatnes domes priekšsēdētājs: Valstij nepieciešams harismātisks līderis, Straujuma tāda nebija

Valstij nepieciešams harismātisks līderis, Laimdota Straujuma (V) tāda nebija, aģentūrai LETA atklāja Līgatnes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Šteins (V).

Šteins uzskata, ka aizgājušās valdības attieksme pret pašvaldībām nebija ne labāka, ne sliktāka kā iepriekšējo.

“Joprojām dzīvojam divās pasaulēs – valdība un pašvaldības. Reizēm ir sajūta, ka no valsts ir šķirta ne tikai baznīca, bet arī pašvaldības. Diemžēl valsts ierēdniecības vairākums nekādi nespēj saprast, ka 100% Latvijas iedzīvotāju dzīvo pašvaldībās. Kad to sapratīs, valsts mainīsies,” liek domāt priekšsēdētājs.

Savukārt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ministra Kaspara Gerharda rīcība daudzos jautājumos Šteinam nav bijusi saprotama, īpaši attiecībā par administratīvi teritoriālo reformu.

“Atzinīgi vērtēju valdības darba spēju kritiskos brīžos saistībā ar valsts drošību. Uzskatu, ka vairums 2016.gada valsts budžeta uzstādījumu ir pareizi, tomēr nožēlojami, ka aizvien vairāk tiek “aizmirsts” par mūsu valsts pamatu – bērniem un uzņēmējdarbības attīstību,” piebilda Šteins.

Kā ziņots, Ministru prezidente Straujuma šodien paziņoja par atkāpšanos no amata. Tas tika paziņots pēc šorīt notikušās tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, kura tika pieteikta tikai šorīt pēc premjerministres iniciatīvas.

Kā ziņots, pēdējā laikā politikas kuluāros aktīvi tika runāts par iespējamo valdības nomaiņu. Šīs runas aktualizējās pēc tam, kad Straujuma pieprasīja sava partijas biedra satiksmes ministra Anrija Matīsa (V) demisiju.

Iepriekš amatpersonas bija izvairīgas komentāros par iespējamo valdības nomaiņu. “Visām valdībām reiz pienāk beigas, un tad, kad tās pienāks, es jūs visus informēšu,” iepriekš sacīja premjerministre.

Arī sestdien notikušais partijas “Vienotība” kongress noslēdzās mierīgā gaisotnē, lai gan iepriekš tika izteikts, ka Straujuma par atkāpšanos no amata varētu paziņot kongresā.

Taču Straujuma, uzrunājot kongresa dalībniekus, teica, ka valdības sekmīgam darbam ļoti svarīgs ir partijas valdes un frakcijas atbalsts. Premjerministre arī sacīja, ka daļa klausītāju no viņas sagaida kādus skaļus paziņojumus, un piebilda, ka viņai ir šāds paziņojums: “Man svarīga šī valsts, man tā ir svarīga daudz vairāk par amatiem, par neskaidrām draudzībām un par attiecību kārtošanu.”

Straujuma valdības vadītāja amatā stājās 2014.gada 22.janvārī, aizstājot toreizējo Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (V), kurš atkāpās pēc Zolitūdes traģēdijas. Viņa bija pirmā sieviete, kas Latvijā ieņēma šo amatu. Lai gan Straujuma sākotnēji paziņoja, ka nekandidēs uz premjerministra amatu rudenī gaidāmajās vēlēšanās, savas domas viņa mainīja un pērn rudenī atkārtoti tika nominēta un apstiprināta šim amatam.