Ziņas

Sabiedrība

Līgatnes dabas taku lapsu ģimenē piedzimuši trīs lapsēni

Šajā pavasarī Līgatnes dabas taku lapsu ģimenē piedzimuši trīs lapsēni, aģentūru LETA informēja Dabas aizsardzības pārvaldē.

Šis ir bijis negaidīts ģimenes pieaugums, jo dabas taku darbinieki par to nav zinājuši. Visticamāk, lapsēni pasaulē nākuši jau aprīļa vidū, bet redzami kļuvuši tikai nesen. Lapsēni ilgu laiku pavadījuši migā pie mātes un iepriekšējos gados lapsu pāriem mazuļu nav bijis, līdz ar to dzīvnieku kopējiem tas bijis liels atklājums.

Pirmajās reizēs parādoties ārā no migas, lapsēni bijuši bikli un turējušies vienkopus, tomēr paaugoties, sākusies cīņa par barību, tāpēc rotaļu brīžu uzvedība tiek strikti nošķirta no ēdienreižu laika izturēšanās. Patlaban lapsēni palēnām iegūst īstas lapsas izskatu un apmatojuma krāsu, kļūst aizvien drošāki, gudrāki un stiprāki. Mazuļu dzimums pagaidām vēl gan nav zināms.

Mazie lapsēni ārpus alas visbiežāk redzami rīta un vakara stundās, kad mežā ir vēsāks un mierīgāks. Taču, tā kā mazuļi ir ļoti aktīvi un kustīgi, tad, ja laimējas, Līgatnes dabas taku apmeklētājiem redzami arī pa dienu.

LETA