Ziņas

Sabiedrība

Līgatnes dabas takās pirmo reizi piedzimuši mežacūku mazuļi

Foto: no albuma

Līgatnes dabas taku 40.jubilejas gads aizsācies ar dāvanu – mežacūku pārim piedzimuši divi sivēni, aģentūru LETA informēja Dabas aizsardzības pārvaldes Sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļas vadītāja Inese Pabērza.

Līgatnes dabas takās mežacūku mazuļu dzimšana ir retums – šis pagaidām ir vienīgais gadījums 40 gadu laikā.

Mežacūku mazuļi pasaulē nāca 29.martā. Laimīgie vecāki ir meža kuilis Ansis un viena no viņa mīļākajām sirdsdāmām Mūsa. Tēvs šobrīd ir pārcēlies uz citu voljeru, lai, kā tas dabā pieņemts, netraucētu un nejauktos jaunās māmiņas un mazuļu ikdienā.

Jāatzīst gan, ka Mūsai abi cūcēni ir pirmie un vēlie bērni, jo pati ruksene jau ir cienījamos kundzes gados, tādēļ, visticamāk, arī sivēni ir tikai divi. Pagaidām gan sivēnu dzimums skaidri nav zināms, taču abi jūtas labi, cenšas iedraudzēties ar abām pārējām bezbērnu meža cūkām un zinātkāri iepazīst pasauli sev apkārt.

Tā kā Līgatnes dabas taku zvērkopji ar patiesu gādību un mīlestību rūpējas, lai jaunās māmiņas vēders vienmēr būtu pilns un visi voljera iemītnieki justos labi, īpaši laikā, kad ģimenē ir pieaugums, Dabas aizsardzības pārvalde un Līgatnes dabas taku personāls aicina apmeklētājus nekādā gadījumā neiet klāt meža cūku iežogojumam un nebarot pašas cūkas. Tas viņām tikai kaitēs un lieki satrauks jauno ģimeni. Vecākās voljera iemītnieces var vērot arī attālināti, savukārt jaunos taku iemītniekus vislabāk varēs redzēt pēc kāda laika, kad tie būs paaugušies un paši brīvāk un plašākā teritorijā pārvietosies voljerā.

Pēdējā laikā visas Līgatnes dabas taku dzīvnieku mammas, kā sarunājušas, bērnus pasaulē laiž pa pāriem – pagājušogad divas alnenes katra bija sarūpējusi pa divām jaunām atvasēm, un tagad dvīņu klubiņam piepulcējušies arī abi meža cūku sivēni.

LETA