Ziņas

Izklaide

Līgatnes dabas takās notiks vakara pārgājiens par dzīvnieku dzīvi tumsā

Šonedēļ, 20.janvārī plkst.18, Līgatnes dabas takās notiks vakara pārgājiens, kura laikā varēs iepazīt zvēru dzīvi tumsā, aģentūru LETA informēja Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Maija Rēna. Pulcēšanās notiks plkst.18 pie Līgatnes dabas taku informācijas centra. Tam sekos dzīvnieku vērošanas pārgājiens gida pavadībā.

Pēc pārgājiena Dabas izglītības centrā “Pauguri” būs uzdevumi par dzīvniekiem, to pēdu nospiedumiem, kā arī tiks izrādīta filma par dabu un piedāvāta silta tēja.

Pārgājienam var pieteikties pa telefonu: 28328800. Līdzi jāņem lukturītis un jāvelk laika apstākļiem piemērots apģērbs un apavi. Dalība pasākumā ar Līgatnes dabas taku ieejas biļetēm.

Gaujas Nacionālā parka Līgatnes dabas takas izveidotas 1975.gadā mežainām gravām bagātā apvidū, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar Latvijā dzīvojošo savvaļas dzīvnieku sugām, dabas daudzveidību un dabas aizsardzības nepieciešamību. Lai to īstenotu, Līgatnes dabas takās regulāri notiek izglītojoši pasākumi par Latvijā sastopamajiem savvaļas dzīvniekiem, dodot iespēju visiem interesentiem sīkāk iepazīt šo dzīvnieku bioloģiju, dzīvesveidu, uzvedību un nozīmi dabā, kā arī iepazīsties ar Līgatnes dabas takās dzīvojošiem konkrētās sugas pārstāvjiem.