Ziņas

Sabiedrība

Līgatnes dabas takās norisināsies “Noslēpumainā jenotsuņa diena”

Līgatnes dabas takās 29.aprīlī no plkst.12 notiks Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) rīkotā “Noslēpumainā jenotsuņa diena”, aģentūru LETA informēja DAP Sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļas vadītāja Elīna Ezeriņa.

Plkst.12 visiem interesentiem būs iespēja doties gida pavadībā dzīvnieku vērošanas pārgājienā pa dabas takām. Savukārt no plkst.12 līdz 16 Līgatnes dabas taku teritorijā esošajā Dabas izglītības centrā “Pauguri” interesentiem būs iespēja izzināt jenotsuņu noslēpumaino dzīvesveidu, kopā ar izglītības centra pārstāvjiem darbojoties radošajās darbnīcās un spēlēs. Savvaļas dzīvnieku kopēja Velga Vītola dalīsies fotostāstos par Līgatnes jenotsuņiem.

Latvijā jenotsuņi sastopami jau teju 70 gadus. Pirmie no tiem ieklīda 1943. gadā no Krievijas, savukārt 1948. gadā Latvijā apzināti tika ievesti 35 šīs sugas īpatņi, lai papildinātu medījamo dzīvnieku sugu skaitu. Jenotsuņi šeit ir labi iedzīvojušies un pašlaik Latvijā sastopami gandrīz 40 tūkstošu šīs sugas pārstāvju.

Kā skaidro Ezeriņa, jenotsuņi ir vienīgie Līgatnes dabas taku iemītnieki, par kuriem nekad nevar skaidri zināt, kad tie iznāks no savām atpūtas vietām, taču, tiek prognozēts, ka vislabāk jenotsuņi būs redzami laikā no plkst.13 līdz 14.

Pasākumu organizē DAP sadarbībā ar Līgatnes novada pašvaldības aģentūru “Līgatnes novada kultūras un tūrisma centrs”.