Ziņas

Sabiedrība

Līgatnes centrā jauna aptieka

Kā jau aptiekā. Aptiekas “Bite” īpašniece farmaceite Linda Fevraļeva (no labās) un farmaceite Viola Dandena ne tikai gādās, lai līgatniešiem netrūktu zāļu, bet arī neliegs padomu.Foto: Sarmīte Feldmane

Līgatnes pilsētā pēc ilgāka laika atkal atvērta aptieka. Tā iekārtota centrā, stāvlaukumā, nelielajā namiņā, ko līgatnieši atceras kā konditorejas tirgotavu “Trīs kūkas”.

Aptiekas īpašniece, farmaceite Linda Fevraļeva pastāsta, ka nejauši izlasījusi, ka tiek pārdota aptiekas licence, un izlēma to nopirkt, lai sāktu savu darbību. Tā kā dzīvesbiedram ir uzņēmums Augšlīgatnē, nolēmuši, ka te varētu iekārtot mazu aptieku. “Sākt kaut ko no nulles ir ļoti sarežģīts un garš process. Tā kā novadā jau bija divas licences aptieku darbībai, trešo neizsniegtu, jo, ja iedzīvotāju skaits ir līdz četriem tūkstošiem iedzīvotāju, drīkst būt divas aptiekas,” pastāsta L.Fevraļeva.

Aptiekas darbībai sagādātas visas nepieciešamās atļaujas. Kad būs saņemta sertifikācija, te varēs arī izmērīt asinsspiedienu. Farmaceite uzsver, ka neatkarīgi no aptiekas lieluma visām prasības ir vienādas. “Ikdienā nepieciešamās zāles būs. Ja arī kāda medikamenta nebūs uz vietas, trīsreiz nedēļā tie tiek atvesti. Ja kāds netiek uz aptieku, viņam zāles aizvedīsim uz mājām. Tāda Līgatnē ir arī iepriekšējā prakse, tā jāturpina,” vērtē aptiekas īpašniece. L.Fevraļeva atgādina, ka pagaidām vēl nezina, kā ikdienā izpaudīsies jaunie Ministru kabineta noteikumi valsts kompensējamo zāļu tirdzniecībā. No 1.aprīļa receptēs drīkstēs rakstīt tikai zāļu starptautisko nosaukumu (SNN) un aptiekā pacientam būs izsniedzami lētākie līdzvērtīgie terapeitiskās efektivitātes medikamenti.

L.Fevraļeva tagad ir SIA “Aptieka “Bite”” īpašniece. Ne­bija viegli pilsētā atrast nelielas telpas. Pašvaldība piedāvāja bijušā pasta telpas, bet to sakārtošanā būtu daudz jāiegulda, un tas prasītu ilgu laiku. Vēl tika piedāvāta degvielas uzpildes stacijas ēka pie papīrfabrikas. “Taču kafejnīcai bija vajadzīgs tikai kosmētiskais remonts. Vieta ļoti laba, centrs, visiem jāiet garām,” vērtē aptiekas saimniece. L.Fevraļeva atzīst, ka arī mazas aptiekas var pastāvēt, nesadarbojoties ar kā­du aptieku tīklu, taču iedzīvotāji pieraduši pie atlaidēm, viņiem tā šķiet izdevīgāk. Lī­gatniešiem, kuri līdz šim pirka medikamentus Augšlīgatnē, nekas nemainīsies.

Ikdienā klientus apkalpos farmaceite Viola Dandena. Viņai farmaceites stāžs ir 47 gadi, lielākā daļa strādāta Siguldā, bet pēdējā laikā Līgatnes pilsētas aptiekā, kas tagad slēgta. Kad viņai būs brīvdiena, klientus apkalpos aptiekas īpašniece. Ikdienā Linda strādā Rīgā par farmaceiti. “Līgatnē redzam iespēju, kā būs, laiks rādīs,” saka aptiekas “Bite” saimniece.