Ziņas

Sabiedrība

Līgatnes Baltā māja novērtēta

Mūsdienīgi. Priecē līgatniešus un viesus.Foto: Marta Martinsone - Kaša

Līgatnieši ir priecīgi, ka atjaunotās Mūzikas un mākslas skolas fasāde patīk ne tikai pašiem, bet to novērtējuši arī citi. Austrijas uzņēmuma “Baumit” konkursā “Gada fasāde 2019″ par baltās mājas, kā to iesaukuši līgatnieši, renovāciju iegūta 1. vieta.

“Esam gandarīti. Izveidojās laba sadarbība ar “Baumit”, un mūs rosināja piedalīties. Ir gandarījums, ka atjaunotā ēka iederas ainavā, tai sākusies jauna dzīve, kāda piederas vēsturiskam namam,” saka Līgatnes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Šteins un piebilst, ka ilgus gadus māja Augšlīgatnes centrā stāvēja noplukusi, tagad pa gabalu saprotams, ka tā ir mūzikas un mākslas skola.

Skolas fasāde noformēta pēc bijušās audzēknes Lauras Frei­manes skices. Tā tapusi pirms gadiem pieciem kā diplomdarbs, kura tēma bija – kāda varētu izskatīties skolas fasāde. Dizainu veidoja pedagoģe Ingūna Briede kopā ar dzīvesbiedru, arhitektu Arni. “Viņiem uzticējāmies, jo abi veidoja Augšlīgatnes kultūras nama un dienas centra interjeru,” bilst novada vadītājs.

Konkurss “Baumit Gada fasāde 2019” turpinās. Pirmo vietu ieguvēji visās kategorijās – sabiedriskas ēkas rekonstrukcija, vēsturiskas ēkas sanācija, daudzdzīvokļu ēka, visu tipu ēku siltināšana ar ETICS sistēmu – pretendē uz balvu starptautiskajā konkursā “Life Challenge 2020”. Tajā tiks vērtēti objekti no visas Eiropas. Uzai­cinājumu uz pasākumu maijā Va­lensijā un atmaksātu braucienu nopelnīja dizainere Ingūna Briede un arhitekts Arnis Bieziņš.

Konkursa mērķis ir popularizēt kvalitatīvas būvsistēmas un būvmateriālus, kā arī stāstīt par kva-litatīviem būvobjektu risinājumiem un to nozīmi ēku ilgtspējas veicināšanā. “Līgatnes vārds izskanēs Spānijā,” uzsver novada vadītājs.