Ziņas

Kriminālziņas

Lietu par marihuānas audzēšanu Alūksnes tiesa turpinās skatīt februārī

Apsūdzētā slimības dēļ uz nākamā gada 7.februāra plkst.10 Alūksnes rajona tiesā pārcelta lietas par marihuānas audzēšanu skatīšana, aģentūra LETA uzzināja tiesā. Šī ir ceturtā reize, kad pārlikts lietas skatīšanas laiks. Pirmo reizi tas darīts apsūdzētā slimības dēļ, vēlāk – divu liecinieku neierašanās dēļ. Pēdējo reizi tas darīts, jo uz tiesu bija nepieciešams uzaicināt vēl vienu liecinieku.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja prokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina, apsūdzētā persona laikā no 2015.gada aprīļa līdz septembrim lielās platībās sēja un audzēja narkotiskās vielas saturošus augus, lai no tiem iegūtu kanabisu.

Pēc minētās narkotiskās vielas izžāvēšanas apsūdzētā persona bija nolēmusi to audzēt un izgatavot ne tikai paša lietošanai, bet arī realizēt paziņām, lai iegūtu naudu.

2015.gada 11.septembrī kratīšanā apsūdzētās personas dzīvesvietā tika izņemts puķu pods ar kaņepei līdzīgu augu. Policijas darbinieki apsūdzētās personas siltumnīcā izņēma arī 1,44 kilogramus nežāvētu kaņepēm līdzīgu augu.

Apsūdzētā persona savā dzīvesvietā nolūkā realizēt nelikumīgi izgatavoja – audzējot, kaltējot, sasmalcinot, safasējot un glabājot – 784 gramus kanabisa un cepumam līdzīgu vielu, kas satur 32 gramus kanabisa. Apsūdzētā persona šīs sevišķi bīstamās narkotiskās vielas lietoja pati, kā arī vairākas reizes tās pārdeva savām paziņām.

Savukārt 2010.gadā apsūdzētā persona bez nodoma realizēt neatļauti iegādājās, pārvadāja un līdz 2015.gada 11.septembrim savā dzīvesvietā glabāja 0,14 gramus metamfetamīna.