Ziņas

Kriminālziņas

Lieto alkoholu un iet peldēties; brauc reibumā

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no 25.maija līdz 28.maijam, saņemta informācija par 244 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 28 nodarījumi pret personas dzīvību un veselību, 76 nodarījumi pret sabiedrisko kārtību un 35 nodarījumi pret īpašumu.

Aizvadītajās brīvdienās Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēti 34 ceļu satiksmes negadījumi. Trijos no negadījumiem saņemta informācija par četriem cietušajiem. Pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdušies 7 vadītāji. Noformēti 260 administratīvā pārkāpuma protokoli, no kuriem 120 bija par ātruma pārsniegšanu.

25.maijā, pulksten 17:10 Vecpiebalgas novadā, saņemta informācija, ka kādā piemājas dīķī slīcis 1986.gadā dzimis vīrietis. Cietušais, pēc alkohola koplietošanas, nolēmis viens pats nopeldēties. Paziņas vīrieti pamanījuši tad, kad tas bezsamaņas stāvoklī peldējis pa ūdens virsmu. Ierodoties mediķiem, tika veikti reanimēšanas pasākumi un vīrieti izdevās glābt. Valsts policija atgādina, ka alkoholisko dzērienu lietošana un atrašanās ūdens tilpnēs nav savienojamas nodarbes!

 

Aizvadītajās brīvdienās Valsts policija saņēma vairākus iedzīvotāju zvanus par aizdomīgiem transportlīdzekļu vadītājiem. Tā piemēram, 26.maijā, saņemta informācija, ka pulksten 17:25 Madonas novadā, Aronas pagastā, Kusā, virzienā uz Cēsīm pārvietojās automašīna “Scania”, kuras vadītājs ar savu braukšanas stilu apdraud satiksmes drošību. Izbraucot policijas norīkojumam, minētā automašīna tika paturēta autoceļa Cēsis – Vecpiebalga – Madona 59 kilometrā. Izrādījās, ka tās vadītājs, 1969.gadā dzimušais vīrietis, bija 1,79 promiļu reibumā. Līdzīga informācija saņemta pulksten 18:31 par kādu vadītāju Kocēnu novadā, Kocēnu pagastā, Rubenē. Šajā gadījumā 1988.gadā dzimušais vīrietis vadīja automašīnu “Volkswagen” 1,74 promiļu reibumā. Jāpiebilst, ka vadītājs pie transportlīdzekļa stūres sēdies laikā, kad spēkā stājies vadīšanas tiesību aizliegums. Abos gadījumos noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli. Valsts policija pateicas par iedzīvotāju sniegto informāciju, kā arī aicina pārējos nepalikt vienaldzīgiem un ziņot par aizdomīgām situācijām vai pamanītiem pārkāpumiem.

26.maijā, pulksten 01:31 Kocēnu novadā, Kocēnu pagastā, saņemta informācija, ka autoceļa Inčukalns – Valmiera – Igaunijas robeža (Valka) 68 kilometrā, pa ceļa braucamo daļu iet kāds vīrietis, bez jebkāda veida atstarojošiem elementiem. Izbraucot policijas norīkojumam, 1991.gadā dzimušajam vīrietim noformēts administratīvā pārkāpuma protokols. Valsts policija atgādina, ka arī sākoties vasarai, diennakts tumšajā laikā gājējiem jālieto gaismu atstarojoši elementi!

27.maijā, pulksten 18:33 Mazsalacas novadā, Mazsalacā, Pērnavas un Brīvības bulvāra krustojumā, nenoskaidrots vadītājs, vadot automašīnu “Audi”, izraisīja sadursmi ar 1974.gadā dzimušu sievieti, kura vadīja velosipēdu. Automašīnas vadītājs no notikuma vietas aizbrauca, neziņojot par negadījumu likuma noteiktajā kārtībā. Ceļu satiksmes negadījumā cieta velosipēdiste, kura nogādāta tuvākajā ārstniecības iestādē. Policija noskaidro notikušā apstākļus.