Ziņas

Sabiedrība

Liepas muižā notiks radošās meistarklases

Liepas muižas parks.Foto: no albuma

Liepasmuižā no 26. līdz 28. jūnijam norisināsies vasaras skolas radošās meistarklases “Veselība un daba”, kas paredzētas personības un profesionālajai izaugsmei.

Latvijas Veselības psiholoģijas asociācijas pārstāve Margarita Vrubļevska “Druvu” informēja, ka pasākumu gaitā tiks piedāvāta iespēja piedalīties piecās meistarklasēs, kas attiecīgi iepazīstinās ar katru dabas stihiju un pētīs to attiecības personībā. Vasaras skolā ir īpaši aicināti piedalīties psihologi, psiholoģijas studenti, mākslas terapeiti, kā arī citu palīdzošo profesiju pārstāvji un citi interesenti.

Stihiju līdzsvars ir veselība un katra stihija dod iespēju izpētīt kādu īpašu sajūtu spektru. Vasaras skolas moto: “Mēs esam saistīti ar visu sev apkārt, ar pamatelementiem – zemi, sauli, ūdeni, vēju un kokiem. Ar savu rīcību mēs tos ietekmējam un ar savu esību tie ietekmē mūs”.

Katra meistarklase tiks veltīta noteiktai stihijai. Uguns – ugunsrituālu vadīs pieredzējusi folkloras zinātniece un folkloras grupas “Vilcenes” dalībniece Inese Krūmiņa. Koks – šīs meistarklases vadītāja būs veselības psiholoģijas asociācijas dibinātāja Dr.psych., Mg.sc.sl., sertificēta mākslas terapeite, psiholoģe un supervizore Kristīne Mārtinsone. Ūdens – šīs meistarklases vadīs psiholoģe – konsultante, SPPA pasniedzēja, Mg.psych. Margarita Gorjačeva. Gaiss – ar mākslas terapijas metodēm iepazīstinās Mg.sc.sl., sertificēta mākslas terapeite Ilze Dzilna – Šilova. Zeme – šo meistarklasi vadīs filozofijas maģistre, psiholoģe, veselības psiholoģijas dibinātāja Sandra Dzilna.

Vasaras skolas meistarklases norisināsies gleznainā un iedvesmojošā vietā. Liepas muiža ir 17. gadsimta muiža, kas atrodas Gaujas Nacionālā parka ainavu aizsardzības zonas teritorijā, gleznainā vietā uz kalna, kas piedāvā burvīgu skatu uz Raunas upes ieleju. Muižas komplekss ietver sevī vairākas ēkas, tostarp kungu ēku un liepu parku ar septiņu dīķu kaskādi. Meistarklases būs pirmais rīkotais pasākums šeit ieplānotajā un topošajā mākslas terapijas kūrortā.

Pasākums tiek organizēts sadarbībā ar Latvijas Veselības psiholoģijas asociāciju.