Ziņas

Sabiedrība

Liepā top inovatīva velotrase

Foto: no albuma

Liepēnieši jau pamanījuši, ka laukums blakus Liepas pamatskolai un sporta kompleksam ieguvis jaunas aprises, tajā ierīko inovatīvu velotrasi “Velozinis”.

Lai gan vizuāli šķiet, ka trase varētu būt jau pabeigta, Cēsu novada Priekuļu apvienības pārvaldes vadītāja Evita Šīrante teic, ka trases labiekārtošanas darbi aktīvi turpinās. Vēl jāizveido lēzenas apmalītes koka konstrukcijām, lai braukšana pa tām būtu droša, taciņa, kas uz trasi ved no Rūpniecības ielas puses, jāizveido par bruģētu celiņu. Jāievelk arī elektrība, jo laukumā starp esošo asfalta velotrasi un “Veloziņa” trasi paredzēti viedie soliņi, kur varēs uzlādēt mobilos tālruņus. Būvnieki darbus pēc līguma var veikt līdz pat gada beigām, bet iecerējuši, ka visu varētu pabeigt jau līdz jūlijam.

Tā kā par trasi jau radusies vietējo interese, pārvalde ar būvinženieri pārrunājuši iespēju, kā teritoriju norobežot. E.Šīrante teic: “Visticamāk, centīsimies ap laukumu aplikt sarkano lenti, kā arī uzlikt informatīvu zīmi, ka iedzīvotājiem vēl mazliet jāpaciešas, līdz objekts tiks nodots iedzīvotāju lietošanai. Tas ir pašu drošībai, lai neviens nesavainotos, negūtu kādas traumas.”

Ideja par velotrases izveidošanu radusies jau pirms lielā Cēsu novada izveidošanas, iedzīvotāji bija vēlējušies, lai paš­valdībā būtu visām vecuma grupām piemērota labiekārtota atpūtas zona, tajā skaitā arī mazajiem riteņbraucējiem. Iecere nerealizējās, tagad tiek īstenota vismaz daļa no tās.

Jaunais sporta un atpūtas laukums – inovatīvā velotrase “Velozinis” –paredzēta mazajiem liepēniešiem. Tajā gados jaunie bērni varēs apgūt riteņbraukšanas prasmes. “Velozinis” trase veidota uz esoša asfalta seguma, izvietojot deviņus velotrases elementus, četras ceļa zīmes un krāsotu horizontālo marķējumu. “Zīmes uz laukuma palīdzēs jaunākajiem liepēniešiem ne tikai apgūt velosipēdista prasmes, bet arī iepazīt ceļa zīmes un pirmās iemaņas, kā rīkoties kopējā ceļu satiksmē, kā arī uz nelielajām rampām novērtēt savas braukšanas prasmes,” vērtē E.Šīrante.

Plānotās projekta izmaksas ir 42,1 tūkstotis eiro, no tām Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējums ir 90% jeb 18 tūkstoši eiro un Cēsu novada pašvaldības līdzfinansējums 10% jeb 8,2 tūkstoši eiro. Trases būvnieks ir SIA “We Build Parks”, būvuzraudzību veic “J.B.Projekti”.