Ziņas

Sabiedrība

Liels izaicinājums visiem

Par aktuālo. Cēsu domes sēžu zālē pulcējās Rīgas ielas namīpašnieki un uzņēmēji, lai uzzinātu aktuālāko par vasarā gaidāmo ielas rekonstrukciju.Foto: Māris Buholcs

Lai pārrunāto šovasar Cēsīs, Rīgas ielā, gaidāmos rekonstrukcijas darbus, pašvaldība uz tikšanos aicināja šīs ielas iedzīvotājus, namīpašniekus un uzņēmējus. Iepriekšējā tikšanās reizē, kas notika pērn jūnijā, cēsniekiem bija vēlme vēlreiz tikties pirms darbu sākšanas, lai uzzināto aktuālāko, kas saistīsies ar ielas slēgšanu.

Atsaucība bija liela, domes sēžu zāle bija interesentu pilna. Domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs tikšanās sākumā aicināja vairs nediskutēt – būvēt vai nebūvēt -, jo process ir sācies, zināmi būvnieki, būvuzraugi, visi, kuri iesaistīti ielas rekonstrukcijas procesā.

Pērn, domājot par darbu sākšanu, bija iecere tos uzsākt jau vēlā rudenī, taču pašvaldība respektēja uzņēmēju vēlmi neslēgt Rīgas ielu decembrī, kas uzņēmējiem ir ienesīgs mēnesis.

Pašvaldības Komunālās nodaļas vecākā speciāliste Liene Agafonova informēja, ka darbus paredzēts sākt 3.aprīlī, ielas rekonstrukciju ieplānots veikt divos etapos. Pirmajā tiks pilnībā rekonstruēts ielas posms no Kases ielas līdz Rožu laukumam, tikai tad, kad šie darbi būs veikti, sāksies otrā posma – Rožu laukums līdz Līvu laukums – rekonstrukcija. Plānotais darbu veikšanas ilgums pirmajam etapam – seši mēneši. Rekonstrukcijas gaitā pārbūvēs ne tikai ielas braucamās daļas un ietves segumu, bet arī apakšzemes komunikācijas – ūdensvadu, lietus un sadzīves kanalizāciju -, nomainot pievadus līdz ēku sienām. Pašvaldība aicināja Rīgas ielas namu īpašniekus pārbaudīt māju pievadus, pamatus un hidroizolāciju, nepieciešamības gadījumā izmantot iespēju, ka rekonstrukcijas laikā remontdarbus var veikt ātrāk, ērtāk un lētāk, ja iela būs atsegta. Būvnieki, SIA “Limbažu ceļi”, darbus organizēs pakāpeniski, vispirms sakārtojot braucamo daļu, tad ietves, lai gājēju kustība netiktu traucēta. Pašvaldība arī iepazīstināja ar iespējamajiem preču piegāžu maršrutiem.

Protams, darbu var ietekmēt arheoloģiskā uzraudzība, jo šī ir vecpilsēta un neviens neņemas prognozēt, kas var atklāties rakšanas gaitā. Uzņēmuma “Arheoloģiskā izpēte” valdes loceklis Oskars Ušpelis neslēpa, ka arheoloģisko atsegumu iespēja ir ļoti liela. Īpaši tāpēc, ka kanalizācija 450 metru garumā tiks rakta vietā, kur līdz šim rakšanas darbi nav veikti. Taču visas puses atzina, ka gatavi sadarboties, lai darbi neapstātos.

Uzņēmējus interesēja, vai ūdensvada maiņa neatstās uzņēmumus uz ilgāku laiku bez ūdens. Pašvaldībā skaidroja, ka nelieli pārtraukumi ūdens piegādē varētu būt, taču izteica cerību, ka tie nebūs pārāk ilgi.

Pašvaldība lūgusi būvniekiem strādāt paaugstinātas intensitātes apstākļos, lai darbi maksimāli virzītos uz priekšu. Sapulcē tika jautāts, vai uzņēmējiem, iedzīvotājiem nebūs iebildumu, ja būvnieki strādās arī vēlu vakaros. Kāds norādīja, ka nebūtu vēlams, ja darbi notiktu pēc pulksten 23. Būvnieku pārstāvis teica, ka būvdarbi varētu notikt no astoņiem rītā līdz astoņiem vakarā, arī sestdienās, taču būšot arī sarežģītāki, ilgāk veicami darbi. Sanākušajiem nebija iebildumu pret šādu risinājumu, jo visi bija vienisprātis – labāk, lai ātrāk viss ir pabeigts!

Pašvaldība informēja, ka mājaslapā internetā izveidota īpaša sadaļa “Rīgas ielas rekonstrukcija”. Tajā pieejama informācija par projektu, lai katrs var redzēt, kā rekonstrukcija skar tieši viņa īpašumu. Tiks ievietota arī piebraucamo ceļu shēma un laika grafiks.

Tika pārrunāts, kā notiks preču piegāde, automašīnu novietošana pēc rekonstrukcijas beigām, šis jautājums vēl tiks diskutēts, meklējot visiem labāko risinājumu. Pašvaldības administrācijas vadītājs Jānis Goba norādīja: “Būvējot ielu, būvējam arī jaunu vīziju par šo pilsētas daļu.”

Jautājumu – atbilžu sadaļā sanākušie runāja arī par citām problēmām, tai skatā par vecpilsētas ielu tīrīšanu. Lai arī kopš janvāra vidus namīpašniekiem, uzņēmējiem tas vairs nav jādara, jo pašvaldība noslēgusi līgumu ar firmu “Eco Baltia vide” par ielu un ietvju ikdienas kopšanas un uzturēšanas darbiem vecpilsētā, vairāki sanākušie atzina, ka viņu sētnieki joprojām tīrot ietves, jo cits neviens to nedarot. Pašvaldības pārstāvji aicināja ikvienu, redzot, ka ietves netiek tīrītas, ziņot pašvaldībai, kas to darīs zināmu uzņēmējam. Tika pārrunāti vēl daži aktuāli jautājumi.

Tikšanās noslēgumā J. Rozenbergs teica: “Apzināmies, ka šis ir liels izaicinājums mums visiem. Objekts ir sarežģīts, un darbi nenoliedzami radīs neērtības, bet no tām izvairīties nevar. Šo pārbūvi esam gaidījuši ilgi, šī iela ir mūsu vizītkarte. Ceru, ka rezultāts visus apmierinās un dos jaunu impulsu vecpilsētas attīstībai un uzņēmējdarbības uzplaukumam.”