Ziņas

Sports

Liels atspaids inventāra iegādei

Jau trešo reizi “Latvijas Loto” interaktīvajā momentloterijā “Sporto visi” veiksme uzsmaidījusi kādai Cēsu novada skolai. Pērn novembrī 5000 eiro sporta dzīves uzlabošanai saņēma Drabešu Jaunā pamatskola, februārī – Cēsu 2.pamatskola, marta nogalē pie šāda atbalsta tika arī    Cēsu 1.pamatskola.

Minētā spēle veidota pēc ģeogrāfiskās atrašanās vietas principa. Spēlētājs savā spēles kontā reģistrē jebkuru punktu Latvijas kartē, kas tiek pārvērsts ģeogrāfisko koordināšu punktā. Šajā spēlē laimē ne tikai izlozētās biļetes īpašnieks, bet arī citi spēlētāji, kuru izvēlētie ģeogrāfiskie punkti atrodas laimētājam vistuvāk. Taču, iespējams, lielākais ieguvējs ir ģeogrāfiski tuvākā vispārizglītojošā skola, Latvijas olimpiskās komitejas (LOK) projekta “Sporto visa klase” dalībniece, jo tā saņem 5000 eiro finansējumu sporta dzīves uzlabošanai.

Vienā no marta izlozēm laimēja biļete, kuras īpašnieks kartē bija atzīmējis Līgatnes pagastu, izrādījās, tuvākā projektā iesaistītā skola bija Cēsu 1.pamatskola. Skolas direktore Antra Avena stāsta, ka šis bijis ļoti brīnišķīgs pārsteigums, jo finansējums sporta inventāram skolai vienmēr ir nepietiekams: “Tas ir liels atspaids, jo pašvaldība tik daudz naudas sporta inventāram nevar uzreiz iedot, vienmēr tam atliek nedaudz, tagad tiksim pie dārgākām un jau sen kārotām lietām.”

Līdzekļus izlieto daudzveidīga sporta inventāra iegādei, kam vienmēr naudas pietrūcis, piemēram, vingrošanas matračiem, basketbola groziem, starta blokiem un daudz kam citam. Plānojot inventāra iegādi, skolā raudzījušies, lai tiktu pie inventāra, kā trūcis jaunā mācību satura apguvei sporta stundās. Tas arī ļaušot dažādot nodarbības sporta stundās, skolotāji jau zinot, kā iegādāto inventāru izmantot, lai stundas padarītu interesantākas.

Jautāta, cik skola no pašvaldība saņem finansējumu sporta inventāram, direktore skaidro, ka atsevišķi tieši sporta inventāram nauda netiek izdalīta, ir finansējums inventāram kopumā, tajā summā arī mēbeles, cits    ikdienā nepieciešamais inventārs. Gadā kopējā summa ir aptuveni 6000 eiro, sportam atliek maz, tad nu tagad sportam ticis tiešām daudz.

No Cēsu 1.pamatskolas programmā “Sporto visa klase” piedalās divas klases – 4.un 6, iesaistoties jau attiecīgi ceturto un piekto gadu.

“Bērni ir aktīvi sportisti, finansējums ir kā laba balva par    to. Būs prieks gan šo klašu bērniem, gan ikvienam mūsu skolas skolēnam,” saka A. Avena.

Šajā mācību gadā LOK projektam “Sporto visa klase” pieteicās 105 Latvijas skolas,    katru nedēļu kāda no tām var pretendēt uz šādu finansējumu sporta atbalstam. Viena kalendārā gada laikā izlozes kārtībā tiks noteiktas 52 skolas Latvijā, kas saņems atbalstu 5000 eiro apmērā! Bez trim no novada laimējušajām šajā projektā vēl piedalās Cēsu Pilsētas vidusskola, Stalbes pamatskola, Straupes pamatskola un Vecpiebalgas vidusskola.

Interaktīvā izloze “Sporto visi” ir projekts    VAS “Latvijas Loto” un Latvijas Olimpiskās komitejas kopīgi īstenotajā aktīva dzīvesveida atbalsta iniciatīvā “Kustība, kas vieno”. Tās mērķis ir veicināt veselīgu dzīvesveidu un sportiskās aktivitātes visās vecuma grupās, vienlaikus ar loterijas palīdzību piesaistot līdzekļus atbalstam jauniešu sportam. Daļa no kustības peļņas tiek novirzīta sporta dzīves uzlabošanai skolās visā Latvijā, kā arī nometņu organizēšanai jauno sporta talantu atlasei un izaugsmei.

Finansējumu šai iniciatīvai nodrošina ieņēmumi no divām nacionālā līmeņa sabiedriskā labuma mērķa loterijām: “Sporto visi” un “Sporta loterija”.