Ziņas

Sabiedrība

“Lielkrūzes” pamazām atgūstas pēc postošā ugunsgrēka

Talka "Lielkrūzēs". Sestdien Jaunpiebalgas novada saimniecībā "Lielkrūzes" sabrauca talcinieki, lai Dolmaņu ģimenei sniegtu atbalstu un palīdzētu likvidēt postošās ugunsnelaimes sekas.Foto: no albuma/ no "Facebook.com"

Dabas saimniecība “Lielkrūzes” Jaunpiebalgas pagastā ar līdzcilvēku atbalstu pamazām atgūstas pēc postošā ugunsgrēka, kas piektdienas pēcpusdienā skāra vairākas saimniecībā esošās ēkas.

Kā liecina informācija saimniecības profilā internetā vietnē Facebook, mājas saimnieki – Dolmaņu ģimene – izsaka vislielāko pateicību Jaunpiebalgas, Gulbenes, Smiltenes, Cesvaines ugunsdzēsēju vienībām un Zosēnu brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandai par operatīvo rīcību un sniegto palīdzību.

“Paldies Jaunpiebalgas novada domei, kaimiņiem, draugiem, un visiem, kas ar labām domām atbalsta un ar darbiem ir gatavi palīdzēt nelaimes seku likvidēšanā,” piektdienas vakarā, īsi pirms pusnakts, pavēstot sabiedrībai, ka uguns, kas postīja “Lielkrūzes”, ir apdzēsta un nelaimē neviens cilvēks nav cietis, rakstīts saimniecības profilā interneta vietnē Facebook.

Uzzinot par nelaimi, kas skārusi “Lielkrūzes”, daudzi izteikuši vēlmi palīdzēt. Sestdien “Lielkrūzēs” tika organizēta brīvprātīgo palīgu talka, lai sakoptu uguns radīto postažu. Saimniecības īpašnieki ir dziļi pateicīgi par ikviena sniegto atbalstu un palīdzību. “Cik zīmīgi… šodien noslēdzas Latvijas labo darbu nedēļa. Un tāda patiesi bija šodiena Lielkrūzēs! Sirdsliels paldies visiem, visiem šodienas 34 palīgiem no tuvākas un tālākas apkaimes! Tika paveikts fantastiski daudz, taču sarežģītākais vēl tikai priekšā. Ir jāieziemo 2 lielu ēku jumti, no kuriem vienam vēl ir jāveic sarežģīti demontāžas darbi, bet otrā ēkā jāatjauno apkures sistēma, kas nodrošinās dzīvojamās mājas apkuri,” teikts saimniecības profilā interneta vietnē Facebook sestdien publicētajā ierakstā.


Lai atjaunotu uguns postītās ēkas, atvērts ziedojumu konts.

Jau vēstīts, ka 21.oktobrī plkst. 14:40 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā saņemta informācija par ugunsgrēku Jaunpiebalgas pagasta “Lielkrūzēs”. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatējuši, ka aizdegusies kūts, šķūnis un viesu mājas jumts.