Ziņas

Sabiedrība

Lielgabarīta atkritumu akcijā Valmierā nodoti 1514 kubikmetri atkritumu

No 1. līdz 23.aprīlim Valmieras pilsētā deklarētajiem iedzīvotājiem Valmieras pilsētas pašvaldība nodrošināja iespēju bez maksas nodot pilsētas eko laukumos lielgabarīta atkritumus, finansējot to no pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa, šogad akcijas laikā 2090 akcijas dalībnieki nodeva 1514 kubikmetrus atkritumu.

Nodotais atkritumu daudzums ir par 354 kubikmetriem lielāks nekā 2015.gadā 2141 akcijas dalībnieka nodotais lielgabarīta atkritumu apjoms.

Visvairāk tika nodoti nolietoti matrači un mēbeles. Taču atnesti ir arī tādi pārstrādei derīgie materiāli kā papīrs, stikla pudeles un burkas, pet pudeles, lietota sadzīves elektrotehnika. Uz eko laukumiem kopā atnestas gandrīz 3000 riepas, kā arī neliels apjoms sadzīvē radušos bīstamo atkritumu: akumulatori, dienasgaismas spuldzes un eļļas filtri.

Arī pēc akcijas beigām Valmieras pilsētas eko laukumā Dzelzceļa ielā 5 ir iespējams nodot lielgabarīta atkritumus. Maksa par atkritumu nodošanu ir 14,88 eiro (plus PVN) par vienu kubikmetru atkritumu. Eko laukumā Beātes ielā 47 iespēja nodot lielgabarīta atkritumus tika organizēta tikai bezmaksas akcijas laikā. Iedzīvotājiem ir iespējams pieteikt lielgabarīta atkritumu savākšanu arī no mājas, zvanot pa tālruņiem 64281250 vai 29225862.