Ziņas

Kriminālziņas

Lieldienu brīvdienās raibi notikumi

Svētku brīvdienās Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 364 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 58 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par 15 zādzībām no tirdzniecības vietām, reģistrēti 15 mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi).

Reģistrēta informācija par 95 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un 55 noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību.

Reģistrēta informācija par 27 ceļu satiksmes negadījumiem. Trijos negadījumos cietuši četri cilvēki. Reģistrēti 14 gadījumi, kad automašīnas vadītāji pie stūres sēdies alkohola reibumā. Par ātruma pārsniegšanu sastādīti 169 administratīvā pārkāpuma protokoli, par dažādiem pārkāpumiem sastādīti 557 administratīvā pārkāpuma protokoli. Plašāk par reģistrētajiem notikumiem informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore Sintija Virse.

24.martā ap pulksten 19 Jaunpiebalgas novada Jaunpiebalgā, Gaujas ielā, 1989.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu Opel Vectra, uzbrauca 1978.gadā dzimušai gājējai, kura ar dažādām traumām nogādāta slimnīcā. Policija noskaidro negadījuma apstākļus.

25.martā Beverīnas novada Kauguru pagastā pagaidām nenoskaidrotos apstākļos sadurts kāds 1984.gadā dzimis vīrietis, kurš nogādāts slimnīcā. Vīrietis atradās alkohola reibumā. Policija noskaidro notikušā apstākļus un iesaistītās personas.

23.martā ap pulksten 19 Madonas novada Praulienas pagastā divas pagaidām nenoskaidrotas personas ienākušas 1941.gadā dzimuša vīrieša mājā un, pielietojot vardarbību, nolaupīja pārtikas produktus un naudu 300 eiro. Par laupīšanu sākts kriminālprocess, notiek izmeklēšana.

27.martā Mārcienā, eksplodējot patronām, traumas guvis kāds 1993.gadā dzimis vīrietis. Sākotnējā informācija liecina, ka vīrietis mēģinājis izjaukt atrastas patronas, kas eksplodējušas. Policija noskaidro notikušā apstākļus un patronu izcelsmi.

27.martā Madonas novada Ļaudonas pagastā izcēlās konflikts starp vairākām personām, tā laikā traumas guvuši trīs cilvēki – 1967.gadā dzimis vīrietis, 1958.gadā dzimis vīrietis un 1949.gadā dzimusi sieviete. Aizdomās par miesas bojājumu nodarīšanu policija aizturēja 19 gadus vecu jaunieti un 1992.gadā dzimušu vīrieti. Sākts kriminālprocess, notiek visu apstākļu pārbaude.

28.martā ap pulksten 21 Valmierā, Stacijas ielā, atrasts 1986.gadā dzimis stipri iereibis vīrietis, kurš pagaidām nenoskaidrotā veidā guvis smagas galvas traumas un nogādāts slimnīcā. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess, policija noskaidro visus notikušā apstākļus un pārbauda vairāku personu saistību ar miesas bojājumu nodarīšanu.

24.martā ap pulksten 15 Salacgrīvas pagastā, autoceļa Rīga – Ainaži 71.kilometrā, ceļa malā novietotai automašīnai konstatēts, ka izsisti durvju stikli un no automašīnas salona nozagtas dažādas mantas. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess.

24.martā ap pulksten 18 Apē, Vaidavas ielā, no kādas mājas nozagts dators Acer, datora lādētājs, austiņas un datora pele. Nodarīti ap 300 eiro materiālie zaudējumi. Par zādzību sākts kriminālprocess.

25.martā pēc pulksten 3 Valmierā, Rīgas ielā, konstatēts, ka sabojātas pie Kultūras centra esošās Lieldienu dekorācijas. Policija pārbauda divu – 20 un 21 gadus vecu –  jauniešu saistību ar šo nodarījumu.

24.martā pēc pulksten 14 Madonā, Saules ielā, iepriekš sākta kriminālprocesa ietvaros, sankcionētas kratīšanas laikā 1957.gadā dzimušas sievietes dzīvesvietā atrasti un atsavināti 4,5 litri šķidruma ar alkoholam raksturīgu smaku un 370 cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes markām, savukārt Rūpniecības ielā pie kādas 1937.gadā dzimušas sievietes policija atrada un atsavināja 120 litrus brāgas, turpat 6 litrus šķidrumu ar alkoholam raksturīgu smaku un alkohola izgatavošanai paredzētu ierīci. Policija turpina izmeklēšanu.

24.martā ap pulksten 16 Madonas novada Āronas pagastā, autoceļa Madona – Zalgauska – Vestiena 11.kilometrā, notika sadursme starp 1970.gadā dzimušas sievietes vadīto automašīnu VW Passat un 1980.gadā dzimuša vīrieša vadīto automašīnu Opel Astra. Negadījumā traumas guva Opel vadītājs un 1942.gadā dzimusi sieviete. Abi cietušie nogādāti slimnīcā, policija noskaidro negadījuma apstākļus un iemeslu.

24.martā saņemta informācija, ka Smiltenes novada Bilskas pagastā no kādas mājas, brīvi piekļūstot, nozagts motorzāģis Stihl un Husqvarna. Par zādzības faktu sākts kriminālprocess.

25.martā ap pulksten 13:30 Priekuļu novada Priekuļu pagastā, autoceļa Cēsis – Vecpiebalga – Madona 7.kilometrā, 1990.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu Nissan Almera Tino, nobrauca no ceļa braucamās daļas un iebrauca grāvī. Negadījumā cieta 1994.gadā dzimusi pasažiere un 2014.gadā dzimusi pasažiere. Abas cietušās nogādātas slimnīcā. Policija noskaidro negadījuma iemeslu.

26.martā saņemta informācija, ka Salacgrīvā, Murdu ielā, iekļūstot garāžā, nozagts motorzāģis Jonsered un zilas krāsas velosipēds. Par zādzību sākts kriminālprocess.

26.martā saņemta informācija, ka Smiltenes novada Bilskas pagastā, Bilskā, kopīgas alkohola lietošanas laikā 1992.gadā dzimušam vīrietim nozagts mobilais tālrunis Samsung. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

28.martā saņemta informācija, ka Valkā, Blaumaņa ielā, nozagti vairāk nekā 200 maisi ar malku. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess.