Ziņas

Kriminālziņas

Lielbritānijas pedofilam 46 nozieguma epizodes Saulkrastos

Policija kriminālvajāšanas sākšanai prokuratūrai 9.jūnijā nosūtījusi lietu pret kādu 1960.gadā dzimušu Lielbritānijas pilsoni, kurš savā privātīpašumā Saulkrastos vairāku gadu garumā seksuāli izmantojis mazgadīgus un nepilngadīgus zēnus.

Kā informēja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Preses un sabiedrisko attiecību sektora vecākā speciāliste Zane Bērziņa, lietā par cietušajiem atzītas astoņas personas. Kopumā šim britam laikā no 2005.gada vasaras līdz 2008.gada oktobrim tiek inkriminētas 46 nozieguma epizodes.

Kriminālvajāšanu pret angli policija par dažādiem dzimumnoziegumiem lūdz sākt pēc septiņiem Krimināllikuma pantiem.

Minēto Lielbritānijas pilsoni policijai pēc ilgstošas operācijas izdevās aizturēt pagājušā gada decembra sākumā. Tūlīt pēc tam Rīgas rajona tiesa viņam kā drošības līdzekli piemērojusi apcietinājumu, un viņš joprojām atrodas nebrīvē.

Policija noskaidrojusi, ka šis vīrietis jau agrāk savā dzimtenē Lielbritānijā ir bijis tiesāts par bērnu pornogrāfijas materiālu glabāšanu, viņš bijis iekļauts arī Lielbritānijas seksuālo noziedznieku sarakstā.

Latvijā viņš bija iegādājies nekustamo īpašumu un mazos bērnus seksuāli izmantojis tieši tur. Lai neradītu aizdomas, bērnus uz savu īpašumu viņš nogādājis savas vieglās automašīnas bagāžniekā. Noziegumus anglis veicis vairāku gadu garumā ar dažādiem starplaikiem, proti – kad bija Latvijā, tad arī nodarbojās ar likumpārkāpumiem.

Savus upurus viņš izvēlējies Vecrīgā un pilsētas centrā. Viņi galvenokārt bijuši no tā sauktās riska grupas jeb klaiņojošie bērni. Anglis saviem upuriem maksājis, un šis iemesls, pēc policijas domām, bija galvenais, kādēļ cietušie negribēja liecināt pret pedofilu. Tomēr pēc rūpīgas izmeklēšanas izdevās pierādīt, ka pedofils seksuāli izmantojis vismaz astoņas personas.

Viņš dažādos veidos seksuāli apmierinājis savu dzimumtieksmi, zēnus arī izvarojis, kā arī viņus fotografējis.

Lielbritānijas pilsoni pērn aizturēja RRP Kriminālpolicijas darbinieki sadarbībā ar Saulkrastu policijas iecirkņa, Organizētās noziedzības un apkarošanas pārvaldes un Ceļu policijas darbiniekiem.

Policija prokuratūru lūdz saukt pie kriminālatbildības arī kādu 1981.gadā dzimušu vīrieti, kurš Rīgā, Latgales priekšpilsētā, pērn dažus mēnešus seksuāli izmantojis kādu 14 gadus vecu meiteni. Pret minēto vīrieti lūgts sākt kriminālvajāšanu pēc Krimināllikuma 161.panta – par dzimumsakariem, pederastiju, lesbiānismu vai dzimumtieksmju citādu apmierināšanu pretdabiskā veidā ar personu, kura nav sasniegusi 16 gadu vecumu un kura ir materiālā vai citādā atkarībā no vainīgā, vai ja šo nodarījumu izdarījusi pilngadīga persona. Minētais likuma pants paredz sodu brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem.

Abas minētās lietas nodotas Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai.

LETA