Ziņas

Sabiedrība

Lielās Kalēju ielas Cēsīs pārbūvei pieteikušies seši pretendenti

Cēsu novada domes izsludinātajā konkursā par Lielās Kalēju ielas pārbūvi saņemti seši pieteikumi, aģentūru LETA informēja Cēsu novada domes komunikācijas speciālists Aleksandrs Abramovs.

Šobrīd sācies vērtēšanas process, kas varētu noslēgties tuvākās nedēļas laikā, ja pretendentiem nav nodokļu parādu, kas tiks pārbaudīts datubāzēs.

Kā iepriekš informējis Cēsu novada pašvaldības Komunālās nodaļas vadītājs Juris Belasovs, pārbūve ilgs visu vasaru.

Pēc Cēsu novada būvvaldes arhitekta Jāņa Zlaugotņa teiktā, būvprojekts izstrādāts saskaņā ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas apstiprināto vecpilsētas ielu ieseguma koncepciju. Ielas vizuālais izskats plānots identisks Lielajai Līvu ielai – braucamās daļas segums būs nošķelta laukakmens bruģis, bet gājēju trotuāri klāti ar sarkanu klinkera ķieģeļa bruģi un granīta bortakmeņiem. Ielas šķērsprofils projektēts pēc vienotās telpas principa, kad ietve un braucamā daļa ir gandrīz vienā līmenī.

Tā kā šķeltā bruģa ieklāšana ir uzmanību prasošs roku darbs, darbi aizņemšot aptuveni četrus mēnešus. Iela tiks pārbūvēta visā tās garumā – no Lielās Katrīnas ielas līdz Līvu laukumam. Darbu summa būs zināma pēc konkursa beigām, izvērtējot iesniegtos piedāvājumus.

Lieli inženierkomunikāciju pārbūves darbi ielā nav plānoti – nelielos apjomos tiks izbūvēti sakaru kanalizācijas un drenāžas tīkli.

Vienlaikus pašvaldība aicina ielai pieguļošo zemes gabalu īpašniekus izvērtēt nepieciešamību nomainīt vai izbūvēt no jauna ēku inženiertīklu pievadus, jo pēc ielas pārbūves piecus gadus pastāvēs rakšanas aizliegums.