Ziņas

Sabiedrība

Uz autoceļiem apgrūtināti braukšanas apstākļi

Vidzemē, kā arī lielākajā daļā valsts teritorijas apledojums un sniegs apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Sniegotos un slidenos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas
apstākļus ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 132 valsts akciju sabiedrības (VAS) “Latvijas autoceļu uzturētājs” ziemas dienesta tehnikas vienības, portālu eDruva informēja VAS “Latvijas Valsts ceļi” Satiksmes informācijas centrā un Komunikācijas daļā. Autobraucēji tiek aicināti ieplānot papildus laiku ceļā.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem Vidzemē ir uz Siguldas šosejas (A2) posmā no Vangažiem līdz Līgatnei un uz Valmieras šosejas (A3) posmā no Murjāņiem līdz Braslas tiltam. Savukārt apgrūtināta braukšana pa reģionālajiem autoceļiem ir Cēsu, Gulbenes, Limbažu, Madonas, Ogres, Valkas un Valmieras apkārtnē.

Intensīvas snigšanas laikā ceļus nav iespējams uzturēt pilnīgi bez sniega, īpaši tas attiecas uz reģionālajiem un vietējās nozīmes autoceļiem. Aicinām autovadītājus izvēlēties laika apstākļiem un ceļa segumam atbilstošu braukšanas stilu.

Autoceļu tīrīšana un kaisīšana notiek prioritārā secībā, sākot ar valsts galvenās nozīmes autoceļiem un autoceļiem ar lielāku satiksmes intensitāti, vēlāk pievēršoties reģionālās un vietējās nozīmes ceļiem, atbilstoši autoceļu uzturēšanas prasībām un specifikai.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem, apledojumu, sniega sanesumiem vai citiem šķēršļiem uz valsts autoceļiem lūdzam informēt VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) Satiksmes informācijas centru pa bezmaksas diennakts tālruni 8000 5555, uz e-pastu: sic@lvceli.lv vai LVC Twitter un Facebook kontos.