Ziņas

Sabiedrība

Lielākais reģionālais tirdzniecības komplekss Cēsīs

Pa jaunam. Pēc teritorijas attīstītāju redzējuma šādi izskatīsies iecerētais tirdzniecības kopmlekss vecā tirgus teritorijā, ja uz to skatās no Uzvaras bulvāra puses.

Iespējams, beidzot vezums, kas saucas Cēsu tirgus atdzimšana, izkustējies no vietas. Tā vismaz varēja secināt pēc vienas no pēdējām Cēsu novada domes sēdēm, kurā tika prezentēts iecerētais tirdzniecības komplekss.

Uzņēmuma SIA “PLUSS V” pārstāvis Juris Kalvelis deputātiem skaidroja, ka vietā, ko pazīstam kā veco tirgu, taps lielākais reģionālais tirdzniecības komplekss Cēsīs. Ir noslēgts līgums par “RIMI Hypermarket” veikala atvēršanu, notiks sarunas ar vēl vairākiem lielajiem nomniekiem, un tirdzniecības centrā būs preču sortiments, kāds šobrīd Cēsīs nav pārstāvēts.

“Šī kompleksa atvēršana ar plašo piedāvājumu Cēsīm dos papildu pienesumu cilvēku plūsmas ziņā, jo reģiona iedzīvotājiem no apkārtējiem novadiem nebūs jāmēro ceļš uz Valmieru, Siguldu vai Rīgu, kur šobrīd iespējams iegādāties sortimenta ziņā līdzvērtīgas preces. Tās būs pieejamas tepat, Cēsīs,” skaidroja J. Kalvelis.

Kopējā kompleksa platība plānota vairāk nekā 7000 kvadrātmetru, no tiem tirgus ēkas platība paredzēta 1230 kvadrātmetri. Tirgus daļā būs gan slēgta tipa paviljons, gan āra tirdzniecības vietas.

J. Kalvelis informēja, ka prognozētās investīcijas ir 7,5 – 8 miljoni eiro, kas ietver gan ēku būvniecību, gan teritorijas labiekārtošanu. Tirdzniecības centrā, nerēķinot tirgus daļu, plānots jaunu darba vietu skaits 100 līdz 120 cilvēkiem.

Stāstot par paveikto, viņš uz­skaitīja, ka izdevies atpirkt no īpašniekiem koka kioskus, kas vēl joprojām darbojas. Lai arī tas nav nācis viegli, šis risinājums ļaus tirdzniecības kompleksa ansambli veidot veiksmīgāku, viss iekļausies vienotā vidē.

Iegādāts dzīvoklis sievietei, kura šobrīd dzīvo tirgus administratīvajā ēkā, jo šo ēku līdz ar rekonstrukcijas sākumu paredzēts nojaukt.

Uzņēmuma pārstāvis atzina, ka neliela aizķeršanās notikusi ar Cēsu patērētāju biedrību, kam nesen nomainījies valdes sastāvs. Attīstītājam noslēgts ilgtermiņa zemes nomas līgums ar patērētāju biedrības bijušo vadītāju, bet jaunā valde mainījusi pozīciju attiecībā uz zemes gabala daļas Uzvaras ielā 1 attīstību par sliktu kompleksam. Jaunā patērētāju biedrības valdes priekšsēdētāja Gaida Jonāse deputātiem skaidroja, ka valde par šo jautājumu uzzinājusi pēdējā brīdī, tāpēc nepieciešams zināms laiks, lai pieņemtu lēmumu: “Šī teritorija mums ir svarīga, bet saprotam, ka tirgus tāds kā līdz šim nevar būt, ir vajadzīgs risinājums.”

“Cēsu tirgus” pārstāvis A. Suškins norādīja, ka jautājums jārisina ātri, jo tas ir visas pilsētas jautājums. Visiem ambīcijas jāliek malā un jāatrod kompromiss, lai tirgus attīstība virzītos uz priekšu.
Arī J. Kalvelis izteica cerību, ka pārrunas noslēgsies veiksmīgi un projektā nebūs jāievieš korekcijas.

Uz deputātu jautājumu par projekta realizācijas laika grafiku viņš paskaidroja, ka par reālu uz­skata iespēju kompleksu atvērt nākamā gada decembrī, ja ne – 2019.gada martā. Tehniskais projekts šobrīd ir izstrādes stadijā, tā izstrādi un saskaņošanu plānots pabeigt nākamā gada aprīlī, ja veiksmīgi noslēgsies sarunas par zemes nomu.

Uz deputātu jautājumu par uzņēmuma pieredzi šādu objektu attīstīšanā J. Kalvelis informēja, ka viņi sekmīgi attīstījuši vairākus lielus tirdzniecības objektus, tostarp lielāko tirdzniecības centru Jelgavā, arī Jēkabpilī, Rīgā, citur.

Deputāti interesējās, kas notiks ar angāru, kur šobrīd darbojas tirgus. Pagājuši jau desmit gadi, kopš tas uzstādīts kā pagaidu būve, kamēr taps jaunais tirgus komplekss.
“Cēsu tirgus” valdes priekšsēdētājs M. Bērziņš skaidroja, ka to nav plānots nojaukt, jo tur paliks tirgotāji, kas piedāvā rūpniecības preces: “Pārtikas daļa un amatnieki pārvietosies uz jauno objektu, jo tā ir tirgus raksturīgā produkcija, bet tā daļa, kur šobrīd pārdod apģērbus, apavus, paliks. Pārējā angāra daļa tiks izīrēta.”

No deputātiem izskanēja, ka pēc smilšu laukuma sakārtošanas, stadiona rekonstrukcijas pagaidu būve šajā vietā vairs neiederas, bet tirgus pārstāvji norādīja, ka, to slēdzot, vairāki desmiti cilvēku, tirgotāju, tiks izlikti uz ielas, jo jaunajā objektā viņiem vietas nebūs.

Novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs norādīja, ka ar jaukšanu nav jāsteidzas, gan jau laiks visu saliks vietās: “Vēl paies laiks, kamēr uzbūvēs jauno objektu. Kad tas notiks, rūpniecības preču tirgotājiem būs izaicinājums dabūt klientus, jo cilvēki turp vairs neies pirkt pārtiku, stādus, augļus, dārzeņus. Tagad cilvēki, pērkot tos, ieiet arī rūpniecības preču zonā.”

Par būvniecību vecā tirgus teritorijā runāts jau gadiem, bet līdz šim tālāk par runām nav tikts. M. Bērziņš “Druvai” atzīst, ka viņam beidzot ir sajūta, ka ledus sakustējies: “Norit nopietns projektēšanas darbs, ar galveno nomnieku “RIMI” ir noslēgts līgums, tas viss liecina, ka process rit uz priek­šu, lai taptu jaunais tirdzniecības centrs.”