Ziņas

Sports

Lielajām florbolistēm lielā pauze

Amatieru sportā joprojām turpinās pārtraukums, komandu sporta veidos sezonas atsākšanās tiek atkal un atkal pārcelta uz priekšu.

Ar katru pārcelšanu mazinās cerības, ka sezona vispār atsāksies, bet, kamēr nav pateikts konkrēti, ka tā nenotiks, cerības ir dzīvas. Uz to gaida arī florbolisti un florbolistes, kuri pēdējās regulārā čempi­onāta spēles aizvadīja novembra sākumā.

Sieviešu līgā komanda “Lekrings” bez spēlēm ir pat trīs mēnešus, viņām pēdējā spēle bija 8.oktobrī. Cēsnieces čempionātā paguva aizvadīt tikai četras spēles. Komandas treneris Ēriks Bauers stāsta, ka spēlētājām iedota lielā pauze: “Mans personīgais viedoklis, ka florbola sezona pilnībā pat varētu neatsākties, ja nu vienīgi virslīgu varētu mēģināt izspēlēt. Bet arī tas atkarīgs no tā, kad ļaus atsākt treniņus, jo pēc tik ilga pārtraukuma būs vajadzīgs krietns laiks, lai sportisti atgūtu formu. Pārējās līgas, visticamāk, atcels. Ļoti cerams, ka rudenī vīruss būs pieveikts un viss varēs atsākties pierastajā kārtībā . Es sezonu esmu norakstījis, lai vasarā atsāktu treniņus nākamajai sezonai. Spēlētājām dota brīva izvēle, kā sevi uzturēt fiziskajā formā.”

Atgādināsim, Latvijas Florbola savienība gada nogalē pieņēma lēmumu, ka gadījumā, ja nav iespējams izveidot jaunu spēļu kalendāru nolikumu termiņos, florbola sezonu pagarinās, lai aizvadītu čempionātu saskaņā ar nolikumos paredzēto izspēles kārtību. Droši vien izšķirošs būs ārkārtējās situācijas termiņš, vai pēc 7.februāra to vēl pagarinās un vai ļaus rīkot sportiskās aktivitātes telpās.
Cēsu sieviešu florbola komanda “Lekrings” tika izveidota 2014.gada vasarā un šo gadu laikā sasniedza vienu no galvenajiem mērķiem – tā kļuva paš­pietiekama, veido veselīgu konkurenci. Šajā sezonā varēja nokomplektēt sastāvu ar pašu audzēknēm, un komandas spēlētājas arvien biežāk pārstāv Latvijas U-19 un pieaugušo izlasi.

Spēlētājas tiek izaudzinātas Cēsu Sporta skolā, trenējas vairāk nekā 20 jaunietes, kuras dažādās vecuma grupās startē Latvijas čempionātā bērniem un jauniešiem. Viens no viņu treneriem ir Ē. Bauers un Sporta skolas grupām treniņi notiekot: “Izmantojot labvēlīgos laika apstākļus, divas reizes nedēļā braucam slēpot uz Cēsu Olimpiskā centra kompleksu, meiteņu atsaucība ir liela. Labi, ka uznāca sniegs, tas ļāva mainīt nodarbību vietu un raksturu, jo darbošanās stadionā meitenēm sāka tā kā apnikt.”

Ē. Bauers stāsta, ka laiku, kad nav lielās komandas treniņu, izmantojis lietderīgi, ieguvis A kategorijas trenera sertifikātu, kas jau ļauj pretendēt uz darbu izlasēs: “ Visu laiku nevarēju pieķerties tam, vienmēr kaut kas traucēja, bet tagad sapratu – tas jāizdara! Vispār šādas pārmaiņas derēja, jo, kad sacensības atsāksies, atkal būs daudz darāmā un laika nebūs.”