Ziņas

Sports

Lielais sals netraucē skrējējiem

Distancē. Priekuļu puses sniegotajos kalnos un lejās pirmo reizi sacentās skrējēji, piedaloties seriāla “Noskrien ziemu” pirmajā posmā. Distancē devās vairāk nekā simts skrējēji.Foto: Māris Buholcs

Vairāk nekā simts skrējēju un nūjotāju stājās uz starta pirmajā ziemas skrējienā “Noskrien ziemu”, kas trijos posmos notiks Priekuļu slēpošanas un biatlona trases apkaimē. Lai arī starta vietā valdīja aptuveni 20 grādu sals, uz skrējienu ieradās dalībnieki no daudzām Latvijas vietām, arī no tālās Kuldīgas.

Skrējēji varēja izvēlēties, veikt vienu astoņu kilometru apli vai izmēģināt spēkus 24 km distancē, veicot trīs apļus. Ar katru apli sniegs distancē tika vairāk uzirdināts, nogāzes kļuva slidenākas, kas skriešanas apstākļu padarīja diezgan ekstrēmus. Skrējēji atzina, ka šādas sacensības ziemā ir vajadzīgas. Tās liek piecelties no dīvāna un iznākt ārā, jo cilvēks pēc dabas ir slinks, bet sacensības ir labs stimuls.

Astoņu kilometru distancē finišēja 71 dalībnieks. Pirmais bija Artūrs Pauliņš, uzrādot laiku 34,36 minūtes. Viņš atzina, ka svarīgi bijis būt pirmajam, aizbēgt no sekotājiem, jo tad vēl trase bijusi gana labā stāvoklī. Ar uzrādīto laiku šādos samērā ekstremālos apstākļos uzvarētājs bija apmierināts, jo svarīgākais panākts – veiksmīgi šķērsota finiša līnija un izcīnīta pirmā vieta.

Otrajā vietā finišēja Latvijas labākais orientierists Mārtiņš Sirmais, uzvarētājam zaudējot aptuveni divarpus minūtes. Stāstot par piedzīvoto distancē, viņš norādīja, ka sākotnēji ātrākajiem ļāvis aizskriet pa priekšu, jo šādos apstākļos iespējas parādās tieši pēdējā posmā: “Kad distance jau pāri pusei, var redzēt, cik kuram atlicis spēka. Šādos apstākļos jāmāk pareizi izlietot spēku, kas sniegā nav viegli. Centos enerģiju taupīt, tas arī deva rezultātu, pareizi sadalot spēkus distancē, līdz finišam gandrīz visus arī paspēju apdzīt. Varbūt vajadzēja sākt ātrāk skriet jau no paša sākuma, bet šādos laika apstākļos bažas, ka sāks salt rokas, kājas. Salā jāpiedomā pie ekipējuma. Palīdzēja arī tas, ka esmu orientierists, jo mežā esmu pieradis pie nestabila seguma. Jūtu līdzi tiem, kuri skries trīs apļus, jo distance ar katru brīdi kļūst grūtāka, bet spēki zūd, tas var novest pie kritieniem.”

Trešais īsajā distancē – Matīss Slikšjānis. Dāmu konkurencē ātrākā šajā distancē bija Sigita Saulīte, četras sekundes vēlāk finišēja Vita Kubiņeca, bet trešā – Dina Alksne.

Atsevišķās grupās godalgotās vietas izcīnīja: S-1 grupā E. Zaķe (Rīga), Z. Ieviņa (Priekuļi), M. Maļikena (Valmiera); S-2 grupā S. Saulīte (Rīga), V. Kubiņeca (Ādaži), B. Gabrāne (Rīga); S-3 grupā D. Alksne (Valmiera), I. Ziediņa (Aizkraukle), I. Vaļska (Priekuļi); S-4 grupā L. Dzelme (Rīga), N. Zenina (Rīga), I. Lielkāja (Strenči); V-1 grupā M. Slikšjānis (Grundzāle), J. Tamužs (Rīga), A. Feteris (Zante); V-2 grupā A. Pauliņš (Grundzāle), M. Sirmais (Rīga), G. Skroderis (Rīga); V-3 grupā D. Čerkovskis (Rīga), R. Klapars (Valmiera), A. Zinovjevs; V-4 grupā V. Tilts (Valmiera), J. Gaidelis (Cēsis),

24 km skrējienā pirmais finiša līniju šķērsoja Andris Jubelis, distancē pavados stundu un 51,45 minūtes. Gandrīz sešas minūtes vēlāk finišēja Jānis Kūma, bet trešajā vietā Kārlis Vīksne. Dāmu konkurencē garajā distancē uzvarēja Guna Meistere, otrā Madara Fūrmane, trešā – Alma Vītola. Finišēja 42 dalībnieki, divi izstājās. Viņu vidū arī cēsnieks, “Cēsis Eco trail” 80 km distances uzvarētājs Andris Ronimoiss. Savā “Facebook” profilā viņš atzina, ka bijusi ellīgi grūta trase un šoreiz kājas līdz galam tikt neļāva: “Samierinājos ar divu apļu pieveikšanu. Labā ziņa, ka apstājos laikus un jau nākamajā dienā varēju aizvadīt kvalitatīvu treniņu. Šobrīd viss tiek darīts, lai marta sākumā Kanāriju salās būtu cienīgs starts un arī finišs.”

Atsevišķās grupās 24 km distancē godalgas izcīnīja: S-1 grupā M. Fūrmane (Valmiera), A. Vītola (Ķekava), K. Timofejeva (Sigulda); S-2 grupā G. Meistere (Rīga), Z. Tilta (Vaidava), G. Amoliņa (Rīga); S-3 grupā V. Kirilova (Rīga), I. Kāpiņa (Rīga), A. Kalniņa (Sigulda); V-1 grupā F. Nunes (Gulbene), M. Sardiko (Inčukalns), R. Skorovs (Rīga); V-2 A. Jubelis (Madona), J. Kūms (Rīga), K. Vīksne (Cēsis); V-3 A. Rumbenieks, K. Stukuls (Kuldīga), A. Gailis (Valmiera); V-4 R. Ivzāns (Ogre), V. Krauklis (Smiltene), A. Ābelīte (Rīga).

Nākamais “Noskrien ziemu” posms 20.februārī.