Ziņas

Sabiedrība

Lielā pavārgrāmata

Interešu portāls jeb lielākā elektroniskā pavārgrāmata Receptes.lv, pateicoties atsaucīgajiem portāla apmeklētājiem, izdevis pavārgrāmatu “Latviešu vēdera baudas Lieldienās”.

“ Zinu, ka mani draugi, gatavojot maltītes, ļoti bieži ielūkojas Receptes.lv. Taču, kad viņi aizbrauc uz laukiem, kur nav pieejams internets, zvana man, lai uzzinātu, kā jāvāra ola. Tā manas brīvdienas pārvēršas darbā. Tāpēc priecājos, ka katram būs šāda pavārgrāmata un es varēšu netraucēti atpūsties,” tā par pavārgrāmatas “Latviešu vēdera baudas Lieldienās” izveidi atsaucas Ēriks Dreibants, restorāna Kaļķu Vārti šefpavārs, Pavāru kluba valdes loceklis.

Grāmatā publicēti vairāki desmiti latviešu iemīļotāko ēdienu recepšu Lieldienu svētku galdam un ne tikai.

Pavārgrāmatas unikalitāte ir faktā, ka tās saturu un vizuālo noformējumu noteikuši portāla Receptes.lv apmeklētāji, iesniedzot un iesakot savas iecienītākās Lieldienu ēdienu receptes, izmēģinot citu receptes, fotografējot ēdienus un iesūtot attēlus, kā arī radot savu versiju par grāmatas vāku noformējumu. Aktīvākie un veiksmīgākie grāmatas veidotāji saņēma balvas no Electrolux.

Grāmatai tika pieteikts gandrīz desmit tūkstoši ēdienu recepšu. Ja tās visas tiktu izdotas vienā izdevumā, tās veidotājiem ļautu pretendēt uz savdabīgu rekordu, radot latviešu ēdienu enciklopēdiju.

Sekojot apmeklētāju balsojumam un ieteikumiem, izraudzītas receptes, kas nonākušas 122 lappušu biezajā izdevumā.

“Latviešu vēdera baudas Lieldienās” nopērkama Latvijas grāmatnīcās, lielveikalos, preses tirdzniecības vietās un internetā. Pavārgrāmatu var pasūtīt pa pastu, sekojot informācijai portālā Receptes.lv. Grāmatu skaits ierobežots. Sagatavojusi Arita Lejiņa