Ziņas

Sabiedrība

Lielā interese par valsts svētkiem

Pie kases. 5. novembrī rinda pēc bezmaksas ieejas kartēm uz kādu no diviem valsts svētku koncertiem 18. novembrī. Foto: Mairita Kaņepe

Lai saņemtu bezmaksas ieejas kartīti uz valsts svētku koncertiem, kuros uzstāsies Cēsu novada amatiermākslas kolektīvi, cēsnieki pie Vidzemes koncertzāles biļešu kases vakardien veidoja garu rindu.

Kases darba pirmajās minūtēs rindu veidoja jau vairāk nekā sešdesmit cilvēki. Rinda izlocījās pa visu lielo vestibilu līdzīgi kā dienā, kad te varēja iegādāties biļetes uz Dziesmu svētkiem. Rindu vēl papildināja cēsnieki, kuri bija pārpratuši kārtību un cerējuši, ka ieejas kartes uz koncertu iegūs ar “Biļešu paradīzes” starpniecību internetā.

Cēsu Kultūras centra vadītāja Zane Neimane šo pārpratumu komentēja tā: “Bezmaksas ielūgumus uz 18. novembra koncertiem izplatām tikai “Biļešu paradīzes” kasēs, iegādāšanās internetā vienmēr saistīta ar maksu, tādēļ šis kanāls bezmaksas ieejas kartēm neder.”

18. novembra centrālo sarīkojumu, kas notiek Vidzemes koncert­zālē “Cēsis” , novada iedzīvotāju ģimenes gaida, tas ir labi apmeklēts. Kultūras centra amatiermākslas kolektīvi šim notikumam gatavojas vairāku mēnešu garumā. “Atkal būs augstvērtīga svētku programma. Šo notikumu gaida. Cilvēki zina, ka koncerts sniegs svētku sajūtu,” par to, kāpēc gadu no gada pēc ieejas kartēm valsts jubilejai veltītajiem koncertiem ir rindas, saka Zane Neimane.

Svētku pasākuma ideja radīta jau pirms gada, tas ir deju uzvedums, kurā būs vēsturiskas atsauces par notikumiem Cēsīs 1919. gadā un Neatkarības kara noslēgumu. “Uzvara nāk ar garīgo spēku, labais uzvar ļauno, tā ir koncerta vēsts. Režiju veido Gunita Bārda, deju horeogrāfs Andis Kozaks. Viņa radošajā pūrā jau bijušas horeogrāfijas par Raiņa lugas “Spēlēju, dancoju” tēmu. Koncertā piedalīsies 150 dejotāji, tajā skaitā bērni un pusaudži, ne tikai jaunieši un pieaugušie no Cēsu Kultūras un Tūrisma centra kolektīviem. Uzvedumā, kurā gaisma svinēs uzvaru pār tumsu, skanēs postfolkloras grupas “Iļģi” mūzika. Ap tūkstoš cilvēkiem 18. novembrī būs iespēja redzēt kādu no diviem svētku koncertiem.
Pagājušajā gadā visi gribētāji nebija tikuši pie ieejas kartēm uz dienas vai vakara koncertu, bet koncertu skatītāju rindās tomēr bijusi daža brīva vieta. Acīmredzot bezmaksas ieejas kartiņas ņemtas ar lielu rezervi.