Ziņas

Sabiedrība

Līdz vakaram plāno atjaunot elektroapgādi visiem “Sadales tīkla” klientiem

AS “Sadales tīkls” speciālisti turpina novērst stiprā vēja radītos elektrotīklu avārijas atslēgumus. Patlaban elektroapgāde ir traucēta aptuveni 700 saimniecībām, taču uzņēmums plāno līdz dienas beigām atjaunot elektroapgādi visiem klientiem.

“Sadales tīkla” komunikācijas speciāliste Tatjana Smirnova aģentūru LETA informēja, ka lielākā daļa traucējumu novērsti jau vakar, bet šodien turpinās darbs pie tehniski sarežģītākajiem bojājumiem, kas pārsvarā radušies purvainos un mežainos apvidos, kur ir apgrūtināta piekļuve.

Elektrotīklu sakārtošanas darbos strādā 196 brigādes. “Sadales tīkls” pēc nepieciešamības turpina sazināties ar pašvaldībām, lai informētu tās par elektroapgādes atjaunošanas gaitu.

“Sadales tīkls” šīs dienas laikā plāno novērst visus vēja radītos bojājumus, sacīja Smirnova.

Kā zināms, šīs brīvdienas Latvijā sākās ar vētras stipruma vēju un pērkona lietusgāzēm, kas vietām bija stipras.

Vakar, ataustot rītam, elektroapgāde bija traucēta aptuveni 8000 saimniecību, bet dienas vidū – vairāk nekā 20 000 saimniecību. Sestdienas vakarā elektroapgāde bija traucēta aptuveni 2000 saimniecību, bet šorīt bez elektrības bija ap 1000 “Sadales tīkla” klientu.

Lielākie elektroapgādes traucējumi bija radušies Smiltenes novadā un pilsētā, Rugāju novadā, Valkas novadā, Balvu novadā, Madonas novadā un Cēsu novadā.