Ziņas

Izklaide

Līdz sezonas beigām – trīs pirmizrādes!

Sākusies biļešu tirdzniecība uz Valmieras teātra izrādēm maijā un jūnijā, to skaitā, uz trīs pirmizrādēm – J.Slovacka darbam “Baladīna” Viestura Kairiša režijā, Annas Brigaderes “Dievs. Daba. Darbs” (rež. Jānis Znotiņš) un Deivida Berija stāstam “Augusta vaļi”, ko iestudē Felikss Deičs.

12. maijā Lielajā zālē pirmizrāde poļu dramaturga Juliuša Slovacka lugai “Baladīna”, ar ko režijā Valmieras teātrī debitē Viesturs Kairišs. Galvenajā – Baladīnas – lomā Elīna Vāne.

Pārējās lomās: Inga Apine, Rūta Dišlere, Dace Everss, Kārlis Freimanis, Tālivaldis Lasmanis, Ivo Martinsons, Mārtiņš Meiers, Māra Mennika, Krišjānis Salmiņš un Imants Strads.

Ar lugu “Baladīna” J.Slovackis poļu literatūrā lika pamatus novatoriskai, leģendām un pasakām caurvītai, folklorā sakņotai dramaturģijai, kas stāsta par varaskāres pārņemtu, līdz saltai nežēlībai nocietinātu sirdi, kas ar viltu un nelietību Baladīnai liek iet pāri līķiem uz karaļa troni.

Izrādes scenogrāfs Reinis Dzudzilo, kostīmu māksliniece – Krista Dzudzilo, horeogrāfe – Elīna Lutce, gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš, video mākslinieki – Dzudzilo un Toms Zeļģis.

“Baladīna” arī 19., 26. maijā un 7. jūnijā.

25. maijā izrāde bērniem un viņu vecākiem – Annas Brigaderes “Dievs. Daba. Darbs”, ko iestudē Jānis Znotiņš.

Kopā ar galveno šī stāsta varoni Anneli noskaidrosim: kas ir Dievs Annelei un mums šodien? Kas ir daba Annelei un mums šodien? Kas ir darbs Annelei un mums šodien? Kas ir vecāki Annelei un mums šodien? To visu kopā piedzīvojot un iztēlojoties. Kopā spēlējoties. Kopā lasot. Kopā pasauli izzinot.

Ar šo iestudējumu režisors Jānis Znotiņš turpina ar izrādi „Staburaga bērni” aizsākto – balstoties uz latviešu literatūras kanonā iekļautajiem darbiem, radīt aizraujošu, dzīvu un brīnumu pilnu pasauli burtiski no nekā.

Izrādē piedalās: Aigars Apinis, Kārlis Arnolds Avots, Rihards Jakovels, Ingus Kniploks, Inese Pudža.

Radošajā ansamblī scenogrāfs Artūrs Arnis, kostīmus veido Berta Vilipsone, gaismu mākslinieks – Mareks Lužinskis, dramaturģijas konsultante – Madara Rutkēviča.

“Dievs. Daba. Darbs” arī 26., 29. maijā, 8. un 10. jūnijā.

Izrāde “Dievs. Daba. Darbs” tapusi ar Latvijas valsts simtgades programmas atbalstu.

Pēdējā sezonas pirmizrāde būs 15. jūnijā – Deivids Berijs stāsts par divām māsām “Augusta vaļi”, ko iestudē režisors Felikss Deičs sadarbībā ar scenogrāfu un kostīmu mākslinieku Valteru Kristbergu.

Valmieras teātrim šī ir ļoti īpaša izrāde – kopdarbā satiekas vecmeistars Felikss Deičs ar teātra leģendām: Ligitu Dēvicu, Leldi Kalēju, Agri Māsēnu, Aigaru Vilimu un Māru Zemdegu no Latvijas Nacionālā teātra.

Kā katru vasaru, divas māsas, Lībija un Sāra, ir apmetušās savā vasaras mājā vientulīgas salas krastā pie okeāna. Taču šī vasara ir citādāka. Varbūt mūža nogale nav tikai vecums, kas neizbēgami piemeklēs mūs visus, bet kāda vieta, kā neizbēgama vientulība, kas ilgojas vēl pēdējo reizi ieraudzīt vaļus. Un varbūt abas māsas, gaidīdamas vaļus, kas vēsta par rudeni, spēs viena otru ieraudzīt no jauna. Kā pirmo reizi.

Izrāde “Augusta vaļi” arī 16. un 17. jūnijā.

Biļetes uz izrādēm var iegādāties Valmieras teātra kasē (tālr. 6420733), visās “Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv.