Ziņas

Sabiedrība

Līdz Ninierim labs ceļš

Jauns segums. "Latvijas valsts ceļi" šobrīd veic ceļa virskārtas rekonstrukciju ceļa Dukuri - Rāmnieki posmā no Cēsu pilsētas robežas līdz pagriezienam uz Niniera ezeru, kur beidzas asfalta segums.Foto: Māris Buholcs

Cēsnieki un priekulieši, kuri vasarā dodas atpūsties un peldēties uz Niniera ezeru, šajās dienās pamanījuši, ka tur notiek aktīva ceļa seguma rekonstrukcija no Cēsu robežas līdz pat vietai, kur beidzas asfalta segums. Vecā asfalta kārta jau nofrēzēta, ar katru dienu palielinās jaunā asfalta noklātie metri, sakārtoti novadgrāvji, veikti citi darbi.

Kā “Druva” uzzināja, darbus šajā posmā veic “Latvijas valsts ceļi”. Šobrīd realizētā ceļa Dukuri – Rāmnieki virsmas apstrāde 1,7 km garumā iekļauta valsts vietējo autoceļu rekonstrukcijas programmā 2014. – 2020. gadam.

Darbi notiek no pilsētas robežas, un, kā stāsta Cēsu novada pašvaldības Komunālās nodaļas vadītājs Juris Belasovs, augustā tiks rekonstruēts Pūpolu ielas posms no Valmieras ielas līdz pilsētas robežai: “Ļausim darbus pabeigt “Latvijas valsts ceļu” darbiniekiem, tad ķersimies klāt savam ielas posmam. Nebūtu pareizi, ja uz viena ceļa paralēli strādātu divi būvnieki, katrs ar saviem satiksmes ierobežojumiem, tas apgrūtinātu gan darbu, gan transporta kustību. Pareizāk, ja darbi notiek pa posmiem.”

Savukārt Priekuļu novada pašvaldība šajā vasarā apņēmusies sakārtot tai piederošo Ķingu ielas posmu Dukuros, kas tagad ir sliktā stāvoklī. Pēc visu darbu pabeigšanas ceļi un ielas arī šajā vietā būs labā stāvoklī.
Lai arī autovadītāji arvien sūdzas par ceļu kvalitāti, šogad daudzviet vēsturiskā Cēsu rajona teritorijā notiek plaši darbi, kas jūtami uzlabos situāciju. Ceļu būvnieki strādā uz Vecpiebalgas ceļa, tiek atjaunota Vidzemes šosejas virskārta, sakārtots ceļš Straupe – Stalbe. Nākamgad plānota virskārtas rekonstrukcija ceļa posmā no Priekuļu rotācijas apļa līdz Melturiem, vēl pēc gada no Cēsu robežas uz Stalbi, plānos ir arī ceļa rekonstrukcija no rotācijas apļa līdz Priekuļiem.