Ziņas

Sabiedrība

Līdz martam slēgts Gaujas nacionālā parka informācijas centrs “Gūtmaņala”

Lai uzlabotu apmeklētāju apkalpošanu, paplašinātu sniegto pakalpojumu klāstu un veicinātu sabiedrības izglītošanu, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) Gaujas nacionālā parka informācijas centra “Gūtmaņala” apsaimniekošanu uzticējusi Siguldas novada pašvaldības aģentūrai “Siguldas Attīstības aģentūra”.

Kā aģentūru LETA informēja DAP pārstāve Inese Pabērza, pirms informācijas centra atkalatvēršanas šajās nedēļās tiek veikts kosmētiskais remonts, lai apmeklētājus sagaidītu telpās ar košiem akcentiem, kas raksturo Gaujas nacionālā parka un Siguldas novada vērtības. Tāpēc informācijas centrs apmeklētājiem ir slēgts, un viesus tas uzņems no marta. Teritorijas apmeklētājiem šajā laikā stāvlaukums ir atvērts un pieejams bez maksas.

Informācijas centrā “Gūtmaņala” arī pēc apsaimniekotāja maiņas tiks nodrošināta klientu apkalpošana, autotransporta plūsmas organizēšana stāvlaukumā, teritorijas apsaimniekošana un arvien plašāk plānots darboties Gaujas nacionālā parka dabas tūrisma piedāvājuma popularizēšanā, kā arī izglītojošu pasākumu un aktivitāšu organizēšanā.

Dabas aizsardzības pārvalde un Siguldas Attīstības aģentūra jau vairākus gadus kopā ar uzņēmējiem, pašvaldībām darbojas Gaujas nacionālā parka tūrisma klasterī, kura viens no mērķiem ir veicināt ilgtspējīga tūrisma attīstību Latvijā vecākajā un lielākajā nacionālajā parkā. Siguldas Attīstības aģentūras speciālistiem ir pieredze tūrisma mārketingā un Siguldas novada Tūrisma informācijas centra darbības organizēšanā, lai veiksmīgi nodrošinātu gan kvalitatīvu informācijas sniegšanu, gan klientu apkalpošanu un piesaisti visā Siguldas novadā.