Ziņas

Sabiedrība

Līdz Gaujai pa Gaujas ielu

Darbi sākušies. Līgatnē Gaujas iela tiek sakārtota pamazām, rēķinoties ar finanšu iespējām. Foto: no albuma

Līgatnē uzsākta Gaujas ielas atjaunošana. Darbi rit raiti, un līgatnieši ir sagaidījuši, ka vēl viena pilsētas iela tiek sakārtota. Patlaban jau ir demontēts ielas un gājēju ietvju segums un apmales.

Tiek uzstādītas jaunas virs­ūdens atvades komunikācijas (gūlijas, caurtekas) un citas ielu šķērsojošas, nomaināmas komunikācijas, kā arī jaunas apmales.

“Tiks uzlabota satiksmes drošība abos Miera ielas pieslēgumos Gaujas ielai. Gaujas ielas sākumā beidzot būs gājēju ietve, un skolēnu ceļš uz Jauno Līderu vidusskolu kļūs drošāks. Līdzīgi sāks    veidot    atbilstošu Parka ielas pieslēgumu Gaujas ielai, un būs arī    gājēju pāreja,    lai ielas šķērsošana būtu pārredzama un droša,” stāsta Cēsu novada Līgatnes apvienības pārvaldes saimniecības vadītājs Egils Kurpnieks.

Gaujas iela ir 2, 792 kilometrus gara. Savulaik pašvaldība, rēķinoties ar finanšu iespējām, tās atjaunošanu sadalīja trijos projektos. Posms gar bērnudārzu jau tika atjaunots. Nākotnē ļoti nepieciešams sakārtot ielu līdz Līgatnes pārceltuvei. E.Kurp­nieks piebilst, ka Gaujas iela ir stratēģiska ne jau tikai Līgatnei, arī attīstībai abpus Gaujai.

SIA “Vianova” darbus veiks atbilstoši laika apstākļiem, tos pabeigs pavasarī. Arī iepirkumā paredzēts, ka rudenī tiek paveikti 30 procenti darbu. Pašvaldība izmantoja iespēju ņemt valsts aizdevumu    pašvaldībām “Covid-19” izraisītās krīzes seku mazināšanai un novēršanai. Gaujas ielas sakārtošana izmaksās 823 724 eiro. “Iepirkums tika izsludināts vasaras beigās, kad būvniekiem lielie darbi paveikti, tāpēc tas bija ļoti izdevīgs,” teic E.Kurpnieks. Projekta gaitā tiks atjaunots ielas segums un izbūvētas gājēju ietves visas ielas garumā no Dārza ielas līdz Gaujasmalai un rekonstruēta Miera iela.