Ziņas

Sabiedrība

Līdz ar kūlu nodeg arī šķūnis

Aizvadītajā diennaktī, no 12.aprīļa plkst. 6.30 līdz 13.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma astoņus izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu un trīs uz glābšanas darbiem.

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa informē, ka aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji Vidzemē dzēsa divus kūlas ugunsgrēkus – 0,5 hektāru platībā Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastā un Kocēnu novada Kocēnu pagastā 500m² platībā.

Savukārt plkst. 13.50 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Alūksnes novada Liepnas pagastu, kur dega pērnā zāle viena hektāra platībā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka, iespējams, tieši kūlas degšanas rezultātā nodega šķūnis 15m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst.16.15.

Tāpat vakar plkst. 12.23 tika saņemts izsaukums uz Dzirnavu ielu Smiltenē, kur dega divstāvu dzīvojamās mājas starpstāvu pārsegums 1m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 13.32.

Vēl vakar plkst. 15.34 tika saņemts izsaukums uz Pārgaujas novada Straupi, kur kravas automašīnas piekabei dega riepa 1m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 16.22.

VUGD aicina Lieldienu brīvdienās neaizmirst par drošību. Lieldienu brīvdienas ik gadu daudziem iedzīvotājiem saistās ar laiku, kad ne tikai tiek krāsotas olas, bet arī paveikti pirmie dārza darbi, atklāta grila sezona un paveiktas citas aktivitātes brīvā dabā. Lai šos pavasara svētkus neaptumšotu nelaimes gadījumi, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests aicina iedzīvotājus neaizmirst par savu un apkārtējo cilvēku drošību gan svinot svētkus iekštelpās, gan atpūšoties brīvā dabā.