Ziņas

Sabiedrība

Līdz ar atkusni uzlabojas ceļu stāvoklis, bet atsevišķi ceļu posmi applūst

Līdz ar atkusni ir uzlabojušies braukšanas apstākļi pa Latvijas ceļiem, tomēr salīdzinoši siltais laiks un nokrišņi atnesuši citu problēmu – atsevišķi ceļu posmi applūst, lai arī joprojām ir izbraucami, aģentūru LETA informēja “Latvijas valsts ceļi” (LVC).

Kūstot sniegam un ledum, uz atsevišķiem ceļiem Ogres apkārtnē sakrājies ūdens. Satiksme šobrīd uz tiem nav ierobežota un tie ir izbraucami. Vietās, kur izveidojies ūdens slānis, ir uzstādītas brīdinājuma ceļa zīmes. LVC aicina autovadītājus būt uzmanīgiem un samazināt braukšanas ātrumu šajās vietās, lai izvairītos no akvaplanēšanas vai ūdens sasalšanas gadījumā – saslīdēšanas.

Applūšana novērota uz Siguldas – Ķeguma ceļa, netālu no tilta pār Ogri, iz Jaunjelgavas šosejas, pirms pagrieziena uz Smilgām, kā arī uz ceļa Druva – Birzgale – Valle pašā tā sākumā.

LVC informē, ka šorīt braukšana pa valsts galvenajiem autoceļiem kopumā ir apmierinoša, brauktuves ir nokaisītas, vien Vidzemes šosejas posmā no Siguldas līdz Cēsu pagriezienam un nelielā Smiltenes – Gulbenes šosejas posmā apledojums apgrūtina braukšanu. Saskaņā ar meteoroloģisko prognozi dienā daudzviet, bet galvenokārt valsts austrumdaļā gaidāmi nokrišņi, tāpēc ceļu stāvoklis var pasliktināties.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināti braukšanas apstākļi ir Aizkraukles, Bauskas, Ogres, Rīgas, Dobeles, Liepājas, Talsu, Tukuma, Limbažu, Madonas, Valkas un Valmieras apkaimēs. Tur brauktuves vietām ir sniegotas vai apledojušas. Vietējas nozīmes ceļu stāvoklis ir slikts visā Latvijā.

Ceļu uzturēšanas darbos šorīt ir iesaistītas 174 “Latvijas autoceļu uzturētāja” ziemas dienesta tehnikas vienības, kas veic slideno posmu kaisīšanu un brauktuvju attīrīšanu no sniega. LVC aicina autovadītājus būt piesardzīgiem, izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu, kā arī ievērot lielāku distanci starp priekšā braucošiem transportlīdzekļiem.

LETA