Ziņas

Sports

Līdz 10.novembrim turpinās pieteikšanās konkursam “Gada sporta skolotājs 2017”

Līdz 10. novembrim novadu un pilsētu izglītības pārvaldes, kā arī vispārējās un profesionālās izglītības iestādes aicinātas pieteikt savus lieliskos sporta skolotājus dalībai Izglītības un zinātnes ministrijas organizētajā konkursā “Gada sporta skolotājs 2017”. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šogad savu kandidatūru var izvirzīt arī paši skolotāji.

“Dalība konkursā sporta skolotājam ļauj labāk iepazīt sevi un novērtēt savas profesionālās izaugsmes līmeni, kā arī palīdz celt sporta skolotāja profesijas prestižu gan skolas kolektīvā, gan plašākā sabiedrībā,” uzsver pagājušajā gada konkursa “Gada sporta skolotājs” uzvarētāja, Riebiņu vidusskolas sporta skolotāja Mārīte Pokšāne. Mārīte arī atgādina, ka sporta skolotājs bērnos ne tikai veido pozitīvu attieksmi pret fiziskajām aktivitātēm un motivē tajās iesaistīties, bet bieži vien palīdz atklāt talantus un attīstīties topošai sporta zvaigznei. M.Pokšāne atzīst, ka pēc dalības konkursā un galvenās balvas iegūšanas viņa ir kļuvusi drošāka, pašpārliecinātāka un radošāka – pateicoties konkursam, ir pavēries jauns skats uz darba ikdienu, bet prieku par savu darbu palīdz vairot apziņa, ka bērni uz sporta nodarbībām nāk ar prieku un degsmi.

Pieteikties konkursam var līdz 10. novembrim, aizpildot pieteikuma formu: http://www.izm.gov.lv/lv/aktualitates/2626-izsludina-pieteiksanos-konkursam-gada-sporta-skolotajs-2017. Lai vienkāršotu pieteikšanos, šogad konkursa nolikums vairs neparedz nosacījumu iesniegt skolotāja vadītās sporta stundas videoierakstu.

Konkursa “Gada sporta skolotājs 2017” vērtēšanas komisijā šogad darbojas gan IZM pārstāvji, gan pieredzes bagāti sporta pedagogi, sportisti un nozares speciālisti, tostarp vieglatlēte Gunta Latiševa-Čudare, žurnālists Dīvs Reiznieks, taku skriešanas seriāla “Stirnubuks” un Latvijas skolu čempionāta taku skriešanā organizētājs Rimants Liepiņš.

Konkurss norit divās kārtās. Pirmajā kārtā konkursa komisija vērtēs pretendentu sagatavotos pieteikumus. Seši dalībnieki ar lielāko punktu skaitu tiks izvirzīti konkursa otrajai kārtai. Savukārt otrajā kārtā komisija vērtēs sporta skolotāju prasmes, vadot sporta stundu kādā no Rīgas vispārējās izglītības iestādēm.

Konkursa mērķis ir popularizēt sporta skolotāja nozīmi veselīgas un fiziski aktīvas jaunās paaudzes izglītošanas procesā, kā arī celt profesijas prestižu plašākas sabiedrības acīs. Balva “Gada sporta skolotājs 2017” ir viena no nominācijām “Latvijas Gada balva sportā 2017” apbalvošanas ceremonijā.