Ziņas

Sports

Līderu duelī pārāka “TTT Rīga”

Īsta cīņa. Spēlē starp “SK Cēsis” un “TTT Rīga” vieglu brīžu nebijaFoto: skcesis.lv

Latvijas – Igaunijas apvienotajā sieviešu basketbola čempionātā tikās abas spēcīgākās mūsu valsts komandas “SK Cēsis” un “TTT Rīga”.

Mačs tika gaidīts ar interesi, jo šo klubu spēkošanās allaž ir sīva. Arī šī spēle nebija izņēmums, lai gan kopumā tajā bija redzams Rīgas komandas minimāls pārākums. Pirmo ceturtdaļu gan uzvarēja “SK Cēsis” 19:18, taču tad rīdzinieces pamazām pārņēma iniciatīvu un lielajā pārtraukumā devās ar astoņu punktu pārsvaru 38:30. Arī spēles turpinājumā viņas prata nosargāt drošu atstatumu, un visi Cēsu komandas mēģinājumi lauzt spēles gaitu nedeva rezultātu. Spēle noslēdzās 71:58 “TTT Rīga” labā, un Cēsu komandai šis bija otrais zaudējums šajā sezonā.

“SK Cēsis” komandā rezultatīvākās Sabīne Niedola – 16 punkti, Liene Priede – 15, Zane Jākobsone – 9. “TTT Rīga” sastāvā spēlējošā cēsniece Ieva Krastiņa guva 12 punktus.

Lai arī Cēsu komanda šoreiz salīdzinoši labāk savāca atlecošās bumbas, šis rādītājs labāks nekā pretiniecēm, metienu realizācija nebija tik augsta, un “TTT Rīga” bija pārākas gan divpunktu, gan trīspunktu un arī soda metienu realizācijā.

Cēsu komandas galvenais treneris Uģis Viļums atzina, ka zaudējuma iemesli ir vairāki: “Pirmkārt, ne vienmēr visas spēlētājas nostrādāja laukumā ar maksimālo atdevi. Bija gadījumi, kad 20 sekundes nostrādājam aizsardzībā, bet pēdējās četras atlaižam un pretinieces gūst punktus. Tiklīdz visas piecas spēlētājas nostrādāja ar pilnu atdevi visu laiku, bija gan laba aizsardzība, gan varējām samazināt rezultāta starpību. Otrkārt, rezervistu soliņš mums šobrīd nav tik vērtīgs kā Rīgas komandai, arī tas bija viens no zaudējuma iemesliem, jo līderes spēles beigās pagura. Tāpēc arī uz kādu brīdi tika laukumā laistas sporta skolas audzēknes, jo temps bija augsts, un, lai to izturētu, vajadzēja biežas maiņas.”

Treneris atzīst, ka 20 spēles minūtes komandas sniegumā viņam patikušas, jo tika

izpildīts spēles plāns, bija labs darbs aizsardzībā, taču bijušas otras 20 minūtes, kas sagrāva labo minūšu pienesumu.

“Šādā spēlē no pirmās līdz pēdējai sekundei laukumā jādarbojas ar maksimālo atdevi, bet mēs sākām taupīties jau pirmajā puslaikā, un “TTT” mūs par to sodīja,” atzina U. Viļums.

Viņš gan norāda, ka šobrīd satraukumam nav pamata, jo titulus dalīs tikai pavasarī, kad arī jābūt iespējami labākā formā: “Mums ir pērnās sezonas pieredze, kad visu sezonu uzvarējām, bet izšķirošajās spēlēs par tituliem zaudējām. Tāpēc tagad nav iemesla noskumt, jāturpina strādāt tāpat kā līdz šim, un panākumi būs!”

Jānis Gabrāns