Ziņas

Uzņēmējdarbība

LIAA biznesa forumā Cēsīs diskutēs par veiksmīgas uzņēmējdarbības faktoriem

Nākamnedēļ, 4.decembrī, Cēsīs norisināsies ikgadējais Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa forums, aģentūru LETA informēja LIAA.

Šogad forumā pieredzējuši ārvalstu un vietējie eksperti prezentēs savas idejas, kā strauji attīstīt biznesu, domāt ārpus rāmjiem un ieviest pārmaiņas tradicionālajās biznesa metodēs, kā arī diskutēs par dizaina, inovācijas un mārketinga lomu uzņēmējdarbībā un par to, kā piesaistīt investīcijas un uzsākt veiksmīgu uzņēmējdarbību.

Forumu atklās Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Mārtiņš Lazdovskis, Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs (V) un LIAA direktors Andris Ozols.

Dienas pirmajā daļā LIAA Biznesa foruma dalībnieki aicināti apmeklēt ekspertu diskusiju “Izaicinājumi, pārmaiņas un biznesa izaugsme”, kurā piedalīsies pasaulē pazīstami mārketinga eksperti. Ar prezentāciju “Sasniegumi inovācijās” uzstāsies Hamišs Teilors no Lielbritānijas, kurš ieņēmis vadošus amatus tādās kompānijās kā “Procter&Gamble”, “PricewaterhouseCoopers”, “BritishAirways”, “Eurostar”, “Sainstury’s Bank” un “Vision”. Sofijas Universitātes mārketinga profesors, iesācējuzņēmumu “Mammoth DB” un “Xentio” izpilddirektors Stīvs Keils runās par pārmaiņām tradicionālajās uzņēmējdarbības metodēs, savukārt Lielbritānijas kompānijas “The Business Booster” vadītājs Bens Kenčs stāstīs, kā panāk strauju izaugsmi biznesā.

Foruma otrajā daļā notiks prezentācijas un diskusijas paralēlās darba grupās, kur veiksmīgi Latvijas uzņēmēji un dažādu nozaru ārvalstu eksperti apmainīsies viedokļiem par dizaina un inovācijas nozīmi uzņēmējdarbībā, spriedīs par mārketinga lomu uzņēmumā, kā arī dalīsies investoru piesaistes un veiksmīga biznesa uzsākšanas pieredzē.

Diskusijā “Dizains un inovācija veiksmīgā uzņēmējdarbībā” piedalīsies dizaina eksperti no Zviedrijas – Henrihs Oto, kas strādājis kompānijās “Volvo Cars” un “Electrolux”, tāpat diskusijā piedalīsies dizaina tendenču eksperts Skandināvijā un Ziemeļu reģionā Stefans Nilsons, Aldis Circenis no uzņēmuma “Rīgas krēslu fabrika”, apavu dizainere Elīna Dobele un zīmolu “Nakts mēbeles”, “Pils matrači” un “Heavens” īpašnieks Juris Griķis.

Panelī “Mārketings – uzņēmuma dzinējspēks” uzņēmējus diskutēt aicinās Kenčs un Teilors, kā arī Arnolds Babris, Normunds Staņēvičs un Toms Ērenpreiss.

Par izaicinājumiem uzņēmējdarbības uzsākšanā un attīstīšanā ekspertu panelī “Investoru piesaiste un veiksmīga biznesa uzsākšana” savā pieredzē dalīsies Keils, kā arī pārstāvji no uzņēmumiem “Felici”, “NPK Expert”, “Giraffe Visualization Group” un “ZGI Capital”.

Pasākumā visas dienas garumā būs iespēja saņemt arī individuālas LIAA pārstāvju konsultācijas par pieejamo Eiropas Savienības finansējumu uzņēmējdarbības un eksporta uzsākšanai, attīstīšanai un nodarbināto apmācībām.

LIAA Biznesa forums notiks 4.decembrī plkst.10 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”, Raunas ielā 12-1, Cēsīs.

Dienas izskaņā plkst.16.30 tiks godināti konkursa “Eksporta un inovācijas balva 2014” laureāti. Latvijas veiksmīgākos uzņēmumus sveiks konkursa patrons – Valsts prezidents Andris Bērziņš. Konkurss “Eksporta un inovācijas balva” tiek rīkots jau desmito gadu, un šogad konkursā kopumā tika iesniegts 101 pieteikums no uzņēmumiem visā Latvijā. No tiem žūrijas komisija atlasīja un konkursa otrajā kārtā virzīja 29 uzņēmumus.

Laureātu apbalvošanas ceremonijā balvas tiks pasniegtas sešās kategorijās – “Eksportspējīgākais komersants” lielo un vidējo komercsabiedrību grupā, “Eksportspējīgākais komersants” mazo komercsabiedrību grupā, “Importa aizstājējprodukts”, “Inovatīvākais produkts” un “Rūpnieciskais dizains”. Titulu “Eksporta čempions” Latvijas lielākajam eksportētājam piešķir žūrijas komisija, pamatojoties uz eksporta datiem un ieguldījumu ilgtspējīgas izaugsmes nodrošināšanā.

LETA