Ziņas

Sports

“Lekrings” uzvar regulāro turnīru

Šonedēļ tiek aizvadītas pēdējās regulārā turnīra spēles Latvijas čempionātā florbola virslīgā vīriešu komandām, bet jau tagad skaidrs, ka 1.vietu nodrošinājis Cēsu “Lekrings”, diemžēl Stalbes “Pārgaujai” neizdevās kvalificēties izslēgšanas spēlēm.

Pagājušās nedēļas nogalē “Lekrings” aizvadīja vēl divas spēles, izcīnot divas uzvaras. Šajā sezonā 19 spēlēs komanda piedzīvojusi tikai vienu zaudējumu, pēdējās 14 spēlēs svinēta uzvara.

Vispirms cēsnieki savā laukumā uzņēma trešajā vietā esošo “Apelsīns/ Oxdog Ulbroka”. Viesi, šķiet, pārsteidza cēsniekus nesagatavotus, jo jau spēles 26.sekundē bumbiņa ielidoja “Lekrings” vārtos. Taču cēsnieki to neatstāja bez ievērības, guva četrus vārtus, pirmo trešdaļu noslēdzot 4:1 savā labā. Otrajā periodā abas komandas apmainījās ar vārtu guvumiem, un pirms noslēdzošā spēles nogriežņa 5:2.

Viesi ļoti apņēmīgi sāka trešo periodu, vairākumā gūstot divus vārtus un samazinot rezultāta starpību līdz minimumam. Tomēr neko vairāk viņiem neizdevās panākt, mājinieki guva vēl divus vārtus, noslēdzot spēli ar kārtējo uzvaru 7:4.

Trīs vārtus guva Jorens Malkavs, divus Kevins Šmits, pa vienam Andris Rajeckis un Roberts Zande.

Otra aizvadītās nedēļas spēle cēsniekiem pret “Rubene” komandu. Arī tajā sākums “Lekringam” ļoti nelabvēlīgs, spēles 12.minūtē jau 0:4. Taču šajā sezonā cēsnieki pierādījuši, ka spēj savākties, un šī spēles tam bija labs pierādījums, jo trešās trešdaļas desmitajā minūtē rezultāts jau bija 6:4 viņu labā. “Rubenes” komanda vienus vārtus atguva, bet cēsnieki itin drīz atjaunoja divu vārtu pārsvaru, un spēle beidzās 5:7. Divus vārtus guva Roberts Zande, pa vienam Emīls Dzalbs, Krišjānis Tiltiņš, Andris Rajeckis, Krišs Treimanis un Toms Rīsmanis, kas tika atzīts par labāko savā komandā.
Pēc šīs uzvaras kļuva skaidrs, ka “Lekrings” trīs spēles pirms pamatturnīra beigām nodrošinājis sev pirmo vietu.

SK “Pārgauja” tikās ar “Ķekavu”, taču jau pirms šīs spēles bija saprotams, ka Stalbes komandai vairs nav cerību iekļūt izslēgšanas spēlēs, kur viņi bija četras iepriekšējās sezonas. Iespējams, tas noņēma spriedzi, ļāva spēlēt atraisīti un svinēt uzvaru 11:6. Četrus vārtus guva Edgars Puriņš, pa diviem Gvido Lauga un Jēkabs Berkolts, pa vienam Lauris Ābols, Mārtiņš Muižnieks un Olafs Zvīnis. Par labāko “Pārgauja” komandā atzīts vārtsargs Arvis Kalniņš, kurš atvairīja 36 no 42 metieniem.

Stalbes komandai vēl viena spēle pret pēdējā vietā esošo “RTU Rockets” komandu.

Tikmēr sezonu noslēgušas abas mūsu puses sieviešu komandas, jo ceturtdaļfinālā sērija līdz divām uzvarām gan “Līgatne”, gan “Lekrings” zaudēja 0:2.

Sezonas debitantes Līgatnes florbolistes, kas regulāro turnīru noslēdza piektajā vietā, tikās “Rubene 1”, kas finišēja vietu augstāk. Pirmajā spēlē piedzīvots zaudējums 2:6, lai gan pēc pirmās trešdaļas bija cerīgais 2:2. Vārtus Guva Elīza Bērziņa un Ieva Dimante, kas atzīta par labāko komandā.

Otrā spēle izvērtās ļoti sīva, tomēr arī tajā piedzīvots minimāls zaudējums 1:2. Vienīgos vārtus guva Rita Vāvere, bet par labāko komandā atzīta Laura Lāce.

Sestajā vietā esošā “Lekrings” komanda uzņēma trešo vietu ieņēmušo FK “Ķekava”, bet īstu pretestību tomēr izrādīt nespēja. Pirmajā spēlē piedzīvots zaudējums 3:6 (divus vārtus guva Katrīna Kārkliņa, vienus Luīze Raseiceva), otrajā sāpīgs zaudējums 0:5.