Ziņas

Sports

“Lekrings” uzvar, “Pārgauja” – zaudē

Latvijas virslīgas čempionātā aizvadītas kārtējās spēlēs. Gan Cēsu, gan Stalbes komandām nācās aizvadīt pa diviem mačiem, tiesa, ar dažādām sekmēm. Cēsnieki Latvijas apritē atgriezās pēc starptautiskā turnīra “EuroCup”, kas notika Cēsīs un kurā “Lekrings” finālā tomēr piedzīvoja zaudējumu. Komandas galvenais treneris Artis Malkavs pēc “EuroCup” atzina, ka komandas sniegumā atslābumam nevajadzētu iestāties, un tas pierādījās arī laukumos. Cēsnieki abas spēles aizvadīja izbraukumā, abās svinot uzvaras.

Vispirms “Lekrings” viesojās Bauskā. Pēc pirmā perioda “Lekringam” minimāls pārsvars 1:0, bet spēles galvenie notikumi risinājās otrajā trešdaļā, kurā komandas guva astoņus vārtus. Jau pirmajās minūtēs cēsnieki dubultoja pārsvaru, bet tad nepilnās četrās minūtes nonāca iedzinējos 2:3. Sekoja cēsnieku ofensīva, un, pārtraukumā ejot, jau 6:3 viņu labā. Pēdējās 20 minūtēs komandas apmainījās ar vārtu guvumiem, un spēle noslēdzās 7:4. Vārtus guva: Toms Rīsmanis, Dāvis Vilders, Andris Malkavs, Pēteris Trekše, Toms Šmits, Artis Savins, Gints Bērtulis.
Nākamajā dienā “Lekrings” tikās ar komandu “Ķekavas bulldogs”. Arī Ķekavā, tāpat kā Bauskā, cēsnieki spēlēja tikai ar divām maiņām, jo paralēli notika arī 1.līgas spēles un daļa spēlētāju bija aizņemti tur. Lai arī “Lekrings” jau pirmajā trešdaļā panāca 2:0, turpinājumā spēle bija mazrezultatīva. Trešajā periodā pretinieki samazināja rezultāta starpību 1:2, tad cēsnieki atkal atjaunoja divu vārtu pārsvaru, bet trīs minūtes pirms pamatlaika beigām rezultāts atkal kļuva slidens 2:3. Iespēju izraut neizšķirtu sabojāja paši mājnieki, nopelnot noraidījumu, un “Lekrings” spēja nosargāt uzvaru un trīs punktus turnīra tabulā. Vārtus guva: A. Malkavs. T. Rīsmanis, Andris Rajeckis.

Turnīra tabulā Cēsu komanda ieņem otro vietu, par diviem punktiem atpaliekot no Lielvārdes florbolistiem.
Ne tik veiksmīgi veicās Stalbes “Pārgaujai”. Vispirms izbraukumā viņi tikās ar Liepājas “Kuršiem”, un spēlē bija daudz gūtu vārtu – 19. Otrajā trešdaļā “Pārgauja” spēja atspēlēties no 2:6, panākot neizšķirtu, arī pēdējās 20 minūtēs viss ritēja ar mainīgām sekmēm, un nepilnas piecas minūtes pirms pamatlaika beigām – 9:9. Tad stalbēnieši neizmantoja iespēju izvirzīties vadībā, nerealizējot soda metienu. Pēdējās minūtēs Liepājas komanda nonāca mazākumā, taču “Pārgaujai” neizdevās to pārvērst rezultātā. Gluži pretēji, spēlējot vairākumā, viņi zaudēja vārtus, un sāpīgs zaudējums 9:10. Pa diviem vārtiem guva Oskars Balodis, Olafs Zvīnis, pa vienam – Sandis Pokkers, Gatis Grāvelis, Edijs Vents, Alvils Zauers, Miķelis Roops.

Otrajā dienā savā laukumā “Pārgauja” atzina “Talsi/ Krauzers” pārākumu 6:9. Vārtus guva: Lauris Ābols, Jānis Levanovičs, Emīls Eglītis, M. Roops, O. Zvīnis, A. Zauers. Viesi visu laiku bija vadībā, un mēģinājumi lauzt spēles gaitu bija nesekmīgi. Piedzīvots ceturtais zaudējums piecās spēlēs, un šobrīd “Pārgauja” turnīra tabulā ieņem pēdējo vietu.

Neveiksmīgi sezona sākusies arī komandai “Lekrings-1” 1.līgā, piecās spēlēs piedzīvoti pieci zaudējumi. Aizvadītās nedēļas noga-lē viņi ar 6:11 zaudēja “FK Rīga-1” un ar 5:6 komandai “Lielvārde/ FANS”.
Pie uzvaras sieviešu čempionāta 1.līgā vēl nav tikusi komanda “Lekrings”, aizvadītās nedēļas nogalē ar 4:6 zaudējot “FK NND/ RJTC”.