Ziņas

Sabiedrība

“Lekrings” turpina uzvarēt

Pārliecinošu sniegumu Latvijas florbola čempionātā “Elvi” līgā vīriešiem turpina demonstrēt Cēsu “Lekrings”. Viņi šobrīd ir vienīgie, kuri piecās spēlēs nav zaudējuši punktus, izcīnītas piecas uzvaras pamatlaikā.

Aizvadītās nedēļās nogalē Cēsu komandas pretinieks bija Stalbes “Pārgauja”. Bija gaidāma principiāla spēle, jo stalbēniešiem uzvarēt “Lekringu” allaž bijis goda jautājums, un pērn tas izdevās abās regulārā čempionāta spēlēs. Šogad spēle vēl principiālāka, jo, kā jau rakstīts, “Pārgauju” trenē bijušais “Lekringa” spēlētājs Ingus Laiviņš, bet Stalbes komandas rindās florbolā atgriezies Mārtiņš Rajeckis.

Spēle Cēsīs iesakās ar mājnieku uzbrukumiem, un jau trešajā minūtē Gints Bērtulis atklāja spēles rezultātu. Trešdaļas vidū “Pārgaujas” uzbrucējs Lauris Ābols panāca izlīdzinājumu, bet līdz trešdaļas beigām cēsnieki guva vēl trīs vārtus (Pēteris Trekše, Emīls Dzalbs, Kārlis Bulmeisters), un, pārtraukumā ejot, 4:1 mājnieku labā.

Otrās trešdaļas sākumā K. Bulmeisters panāca jau 5:1, taču tad iniciatīvu lēnām pārņēma viesi. Kristers Jansons un Oskars Balodis panāca 5:3, bet E. Dzalbs atkal panāca trīs vārtu pārsvaru 6:3.

Pēdējā trešdaļā divreiz precīzs bija “Pārgaujas” spēlētājs Gvido Lauga, un cēsnieku pārsvars vairs tikai 6:5. Lai kā viesi centās panākt izlīdzinājumu, mainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, “Lekrings” spēja nosargāt uzvaru, ierakstot kārtējos trīs punktus savā kontā.

“Lekrings” treneris Artis Malkavs norāda, ka spēlē liela loma bijusi pretinieku trenerim I. Laiviņam: “Viņš labi zina, kā spēlējam, kuras mūsu vājās vietas, un ar tiem resursiem, kas ir viņa rīcībā, veidoja spēli. Viņi disciplinēti spēlēja aizsardzībā, gaidot mūsu kļūdas. Mēs gaidījām, kad viņi nāks virsū, lai varam izmantot pretuzbrukumu iespējas, bet līdz tam īsti netikām. Bumbiņu kontrolējām vairāk, bet liela bumbas kontrole var novest pie kļūdām. Pretinieks spēlēja gudri, mums bija maz reālu vārtu gūšanas iespēju spēles otrajā pusē, bet tās, kas bija, neizmantojām.

Mēs mēģinām pielāgoties pie šī sezonas zīmējuma laukumā, skatoties, ko varam uzlabot. Spēles gaitā neko daudz necenšamies mainīt, bet būt pietiekami agresīvi, un, ja pretinieks sēž savā zonā, mums tomēr jābūt piesardzīgiem, jo viņiem ir labi spēlētāji, kas prot realizēt iespējas.”

Treneris atzīst, ka galvenais jau ir trīs punkti turnīra tabulā, jo iepriekšējās sezonas skaidri parādījušas, ka punktus zaudēt nedrīkst, katrs ir svarīgs.

“Mēs apgriezienu uzņēmām ātrāk,” saka A. Malkavs. “Kamēr citas komandas vēl nav ieskrējušās, krājam punktus, apzinoties, ka pretinieku komandas kļūst arvien spēcīgākas. Tagad svarīgi noturēties esošajā līmenī, lai nav kritums fiziskajā sagatavotībā. Nedrīkstam nevienā brīdī zaudēt modrību, lai kāda komanda nāktu pretī. Apzināmies, ka visi māk spēlēt florbolu, visas komandas pilnveidojas, un ir skaidrs, ka vieglu spēļu nebūs.”

“Pārgaujai” šis bija pirmais zaudējums trijās čempionāta spēlēs. Aizvadītajā nedēļā viņi pirmajā spēlē savā laukumā ar 14: 6 pārspēja Ķekavas florbolistus. Pa četriem vārtiem guva Lauris Ābols un Gvido Lauga, divus – Oskars Balodis, pa vienam – Kristiāns Miezītis, Mārtiņš Rajeckis, Andris Rodionovs, Emīls Eglītis.

“Pārgaujas” treneris Ingus Laiviņš, norādot, ka nedaudz pietrūcis veiksmes, tomēr atzīst, ka šis bijis objektīvs rezultāts. Nedaudz par īsu bijis arī spēlētāju soliņš. Jautāts, vai noderēja zināšanas par pretinieku spēli, I. Laiviņš norāda, ka tas nav tik vienkārši: “Zināšanas jau ir, bet nav tik viegli visu izstāstīt un izdarīt. Kamēr “Lekrings” bija spēka pilns, mēs daudz kavējām, spēle nevedās, un zaudējām pārāk daudz vārtu. Kad viņi samazināja tempu, sākām spēlēt līdzvērtīgi, radīt momentus, un rezultātā pietrūka pavisam nedaudz.”

Treneris atzīst, ka sezonas sākums vērtējams kā sekmīgs, lai arī vēl daudz ko darīt, ko uzlabot, bet esot pārliecība, ka mērķis – iekļūt izslēgšanas spēlēs – esot izpildāms: “Redzam, ka nekur tālu no labākajām komandām neesam, jāturpina trenēties. Domāju, šogad čempionāts būs vēl interesantāks, jo pirmo kārtu rezultāti rāda, ka komandu spēki arvien vairāk izlīdzinās.”

Jau rakstīts, ka šajā vasarā Stalbes vidusskolas sporta zālē ieklāts sintētiskais segums, kas spēlētājiem ļaus uzlabot spēles kvalitāti. I. Laiviņš saka, ka vairs nav iespējams novelt vainu par neprecīzām piespēlēm, metieniem uz seguma, tagad viss atkarīgs tikai no meistarības.

Vēl jāatzīmē, ka Latvijas sieviešu čempionāta 1.līgā pie uzvaras tika “Lekrings” spēlētājas, savā laukumā ar 9:7 pieveicot “FK Sala”. Piecus vārtus guva Klinta Mārtiņjēkaba, divus – Džeina Eglīte, pa vienam – Paula Egle un Jolanta Kļava.