Ziņas

Sports

“Lekrings” – “Rubene” intriga turpinās

Latvijas florbola virslīgas čempionāta izslēgšanas spēļu ceturtdaļfinālā sīvākā spēkošanās notiek starp Cēsu “Lekrings” un “Rubene”. Aizvadītas jau četras spēles, taču nevienai no komandām nav izdevies panākt pārsvaru sērijā.

Atgādināsim, ka pirmajās divās spēlēs, kas notika Kocēnos, vispirms uzvarēja cēsnieki, bet otrajā spēlē mājnieki sērijā panāca izlīdzinājumu. Pēc līdzīga scenārija ritēja arī notikumi Cēsīs. Trešajā spēlē uzvarēja “Rubene” 3:2. Pirmās 20 minūtes pagāja bez vārtu guvuma, otrajā vienīgos vārtus guva Andris Malkavs, izvirzot mājniekus vadībā 1:0. Diemžēl trešā perioda pirmā puse cēsniekiem bija neveiksmīga. Nepilnā minūtē viesi ne tikai izlīdzināja rezultātu, bet arī izvirzījās vadībā un vēl pēc piecām minūtēm panāca 3:1. Pēteris Trekše gan vienus vārtus atguva, taču panākt neizšķirtu “Lekringam” neizdevās.

Ceturtajā spēlē viņi vairs nedrīkstēja zaudēt, jo tad pretinieks būtu tikai vienas uzvaras attālumā no pusfināla. Cēsnieki sāka apņēmīgi, panākot 2:0, precīzi bija Aleksandrs Abramovs un Gints Bērtulis, taču līdz trešdaļas beigām “Rubene” panāca 2:2. Otrajā periodā uz diviem precīziem Arta Savina metieniem viesi atbildēja ar vienu, un pirms pēdējām 20 minūtēm Cēsu komandai minimāls pārsvars 4:3. Pēdējo trešdaļu atkal labāk spēlēja viesi, panākot 5:4 savā labā. Šoreiz gan cēsnieki spēja panākt neizšķirtu, to iespēja Andris Rajeckis, un pamatlaiks noslēdzās 5:5. Uzvarētājs netika noskaidrots arī papildlaikā, un viss izšķīrās pēcspēles soda metienos. Te maksimālo paņēma “Lekrings”, jo vārtsargs Normunds Krūmiņš palika nepārspēts, bet Andris Malkavs, Andris Rajeckis un Pēteris Trekše savas iespēja realizēja, un Cēsu komandai svarīga uzvara, panākot sērijā 2:2.

Cēsu komandas treneris Artis Malkavs atzīst, ka pirmā spēle savā laukumā nav izdevusies, toties svētdien beidzot bijusi īsta komanda, kas prot rādīt labu spēli un, galvenais, gūt vārtus: “Bijām nobrieduši cīņai, jo sapratām, ka atkāpties vairs nav kur. Paldies arī līdzjutējiem, kuri mums ļoti palīdzēja. Šī spēle parādīja, ka spēlētājiem spēka pietiek, vajag tikai vēlmi, gribasspēku un mērķtiecību. Var teikt, ka nākamā spēle šajā sērijā ir gandrīz vai izšķirošā, jo uzvarētājs būs tikai vienas uzvaras attālumā no iekļūšanas nākamajā kārtā. Labi, ka spēle būs Kocēnos, jo uz sintētiskā seguma florbols ir nedaudz lēnāks un kvalitatīvāks. Mums ir visas iespējas sestdien izvirzīties vadībā un svētdien savā laukumā noslēgt sēriju.”

No četriem ceturtdaļfināla pāriem tikai “Mogo/ RTU/ Rocekts” spēja izcīnīt četras uzvaras četrās spēlēs pret “FBK Valmiera/ ViA”, un viņi jau ir iekļuvuši pusfinālā. Līderi “Lielvārde” trešajā spēlē zaudēja “Kuršiem” 4:5, ceturtajā uzvarēja 7:1, bet sērijā ir 3:1 viņu labā. Ar šādu rezultātu “Ulbroka/ FS Masters” ir vadībā pret “FK Rīga”.