Ziņas

Sports

“Lekrings” nodrošina uzvaru regulārajā čempionātā

Uzvarētāji. Pēc daudzu sezonu pārtraukuma Cēsu “Lekrings” nodrošinājis uzvaru Latvijas virslīgas čempionāta regulārajā turnīrā. Foto: no albuma

Uzvarot komandu “Ogres vilki” ar 14:4, Cēsu “Lekrings” vienu kārtu pirms regulārā čempionāta beigām nodrošināja sev 1.vietu turnīra tabulā.

Iepriekšējo reizi cēsnieki regulāro čempionātu bija uzvarējuši tālajā 2009./ 2010.gada sezonā.

Protams, šī uzvara negrantē čempiona titulu, pat ne kādas medaļas, par ko vēl nāksies pacīnīties, bet zināms ieguvums tomēr ir. Proti, regulārā čempionāta uzvarētāji nākamajā sezonā tiek atbrīvoti no dalības maksas.

Pēdējās trijās spēlēs Cēsu komandai vajadzēja gūt vismaz vienu uzvaru, lai kļūtu neaizsniegti sekotājiem. Pirmajā spēlē pret komandu “Rubene” tas neizdevās, tika piedzīvots bezierunu zaudējums 2:7. Protams, Rubenes komandai uzvara bija ļoti svarīga, lai izcīnītu iespējami augstāku vietu, tāpēc viņi atdeva visu, lai iegūtu tik vajadzīgos punktus. Cēsu komandas labā vārtus guva Andris Rajeckis un Pauls Erenbots.

Taču šis zaudējums nebija tik svarīgs Cēsu komandai, jo nākamā spēle bija pret otro vājāko virslīgas komandu “Ogres vilki”, kurā arī tika nokārtotas visas formalitātes, lai svinētu uzvaru regulārajā turnīrā. Nekādi pārsteigumi nenotika, “Lekrings” svinēja uzvaru 14:4. Pa diviem vārtiem guva Jorens Malkavs, Pauls Eren­bots, Kevins Šmits un Kristiāns Miezītis, pa reizei pretinieku vārt­sargu pārspēja Emīls Dzalbs, Jānis Melderis, Rūdis Jermacāns, Andris Rajeckis, Roberts Zande, Kaspars Lisovskis.

Turnīra tabulā “Lekrings” komandai 49 punkti, otrajā vietā ar 45 punktiem “Latvijas Hipotēka/ Oxdog Ulbroka”, trešajā vietā ar 43 punktiem “Lielvārde/ FatPi­pe”, kas ar 8:5 pārspēja SK “Pār­gauja”. Stalbes komandas labā pa diviem vārtiem guva Jānis Dri­ļevskis un Olafs Zvīnis, vienreiz pretinieku vārtsargu pārspēja Jēkabs Berkolts.

Šobrīd turnīra tabulā skaidrs tikai tas, ka “Lekrings” būs pirmajā vietā un ka ārpus izslēgšanas spēlēm paliks Ogres, Ķekavas un Bauskas komandas. Pārējo vietu sadalījums noskaidrosies pēdējās spēlēs. Šobrīd 38 punkti ir trim komandām, kas ieņem vietas no ceturtās līdz sestajai: “Rubene”, SK “Pārgauja” un “Talsu NSS/ Krauzers”. Labākā situācijā ir “Pārgauja”, kam vēl jāaizvada divas spēles, kamēr konkurentiem pa vienai. Jau rīt Stalbes komanda tiksies ar FBK“Valmiera”, kam arī uzvara ļoti svarīga, jo šobrīd valmierieši vēl ārpus labāko astotnieka. Pēdējā spēlē SK“Pārgauja” tiksies ar “Lekrings” komandu.

Septītajā vietā “Kurši/ Eko­valis” ar 36 punktiem, bet septītajā – debitanti “Irlava/ Avant”, kam 31 punkts. Viņu palikšanu izslēgšanas spēļu zonā apdraud FBK “Valmiera”, kam tikai par diviem punktiem mazāk, bet vēl jāaizvada divas spēles, kamēr Irlavas komandai – viena.