Ziņas

Sports

“Lekrings” izstājas, “Pārgaujai” vēl viena iespēja

Latvijas virslīgas florbola čempionātā zināmi trīs no četriem pusfinālistiem, diemžēl šo komandu vidū nav Cēsu “Lekrings”. Jau otro gadu pēc kārtas cēsniekiem neizdodas pārvarēt ceturtdaļfinālu. Pērn viņiem kāju priekšā aizlika “Pārgauja”, šogad – “Rubene”.

Jau rakstījām, ka pēc četrām ceturtdaļfināla spēlēm sērijā līdz četrām uzvarām “Lekrings” bija nonācis neapskaužamā situācijā 1:3, tomēr cerība, kā zināms, mirst pēdējā. Un piektajā spēlē, kas notika Kocēnos, cēsnieki parādīja, ka negrasās padoties. Uzvarai pamats tika ielikts trešās trešdaļas sākumā, kad minūtes laikā “Lekrings” guva trīs vārtus, panākot 5:2, pēc neilga brīža jau 6:2, un spēle tā arī noslēdzās. Vārtus guva: Emīls Dzalbs, Pēteris Trekše, Jānis Melderis, Kevins Šmits, Roberts Zande, Lauris Zaicevs.

Piektajā abu komandu spēlē, kas notika Cēsīs, “Lekringam” neizdevās sēriju novirzīt līdz septītajai spēlei, jo piedzīvots zaudējums 3:4. Dažas sekundes pirms pamatlaika beigām cēsniekiem bija iespēja izlīdzināt rezultātu, taču pēc soda izspēles bumbiņa trāpīja pa vārtu stabu un viesi varēja gavilēt. Te laikam vietā teiciens, ka veiksme mīl stiprākos. Uzvara šajā spēlē viņiem nozīmēja uzvaru sērijā, bet Cēsu komandai sezona beigusies. Pēdējā spēlē vārtus guva E. Dzalbs, P. Trekše un Kaspars Bernāts.

Aizvadītās nedēļas nogalē Stalbes “SK Pārgauja” tomēr nespēja iekļūt pusfinālā, lai gan sērijā bija vadībā 3:1. Divās aizvadītajās spēlēs pārāki izrādījās “Lielvārde/ Fat/ Pipe”, un rezultāts sērijā kļuvis neizšķirts 3:3. Abās spēlēs Lielvārdes florbolisti nedeva “Pārgaujas” florbolistiem sajust uzvaras tuvumu, kontrolējot spēles gaitu un rezultātu. Pirmajā spēlē Stalbes florbolisti piedzīvoja zaudējumu 6:9 (vārtus guva: Edgars Puriņš, Oskars Balodis, Kristiāns Miezītis, Mārtiņš Rajeckis, Artūrs Jurševskis un Lauris Ābols), otrajā – 3:7 (L. Ābols, Mārtiņš Muižnieks, Gvido Lauga). Pēdējā spēlē stalbēniešiem neizdevās gūt vārtus, spēlējot vienādos sastāvos, visi trīs gūti vairākumā.

Izšķirošā septītā spēle notiks ceturtdien Lielvārdē. Pirms gada “SK Pārgauja” ceturtdaļfināla septītajā spēlē uzvarēja “Lekrings” komandu, bet pusfinālā, kur arī bija nepieciešamas septiņas spēles, zaudēja Lielvārdei.