Ziņas

Sports

“Lekrings” gatavs atgriezties virsotnē

Prāgā. Jau tradicionāli viens no vasaras pārbaudes turnīriem komandai “Lekrings” ir “Czech Open”, kur cēsnieki šoreiz “Pro” grupā aizkļuva līdz astotdaļfinālam.Foto: no albuma

Ar spēli starp komandām “FBK Valmiera” un “Betsafe Oxgod Ulbroka” šonedēļ startē 26. Latvijas florbola čempionāts. Cēsu “Lekrings” un Stalbes “Pārgauja” pirmās spēles gan aizvadīs tikai nākamajā nedēļā.

Aizvadītajā sestdienā Cēsīs notika kluba “Lekrings” rīkotā “Ģimenes diena”, uz kuru bija aicināti visu komandu un vecumu spēlētāji un spēlētājas no visas gandrīz 200 cilvēku lielās kluba saimes.

Dažas dienas iepriekš “Druva” tikās ar virslīgas komandas “Lek­rings” treneri Andri Malkavu, vārtu vīru Normundu Krūmiņu, kā arī kluba pārstāvi Arti Malkavu, lai pārrunātu gatavību sezonai.

Treneris saka, ka komanda sezonai ir gatavāka nekā pērn: “Šogad gatavošanās bija citāda, krietni vairāk uzmanību pievērsām tieši florbolam. Komanda mainījusies, esam auguši psiholoģiskajā sagatavotībā, spēles izpratnes ziņā.”
Notikušas nelielas izmaiņas sastāvā. Komandu pametuši divi spēlētāji, Lauris Zaicevs devies atpakaļ uz Rīgu, bet Gints Bēr­tulis paņēmis pauzi. Komandā pēc trim Šveices Elites līgā aizvadītajām sezonām atgriezies aizsargs Jānis Rajeckis, no “Pārgau­jas” atgriezies Kristiāns Miezītis. Jaunieši, kuri jau pērn paostīja gaisu virslīgā, kļuvuši par gadu nobriedušāki, sevi labi parādījuši pārbaudes spēlēs, un, kā saka treneris, pamatsastāva spēlētājiem jāsāk uztraukties par vietu komandā.
Artis Malkavs piebilst, ka pirmo reizi komandas pastāvēšanas vēsturē ir spēcīga iekšējā konkurence: “Spēlētājiem jāsaprot, ka tagad jācīnās par vietu sastāvā. Trenerim svarīgi atrast viduspunktu, lai “vecajiem” nezūd motivācija, bet “jaunie” redz, ka var aizķerties komandā.”

Gatavošanās periodā komanda piedalījās divos pārbaudes turnīros – “Czech Open”, kur izstājās vīriešu “Pro” grupas astotdaļfinālā, un “Latvian Open”, kur elites grupā izcīnīja bronzas medaļas.

Runājot par Prāgas turnīru, treneris saka, ka bijis apmierināts ar komandas sniegumu, tas pierādījies gan bumbiņas kontrolē, gan vārtu guvumā. “Latvian Open” turnīrā treneris ļāva atpūsties Prāgā spēlējošajiem, dodot iespēju sevi parādīt trešās un ceturtās maiņas spēlētājiem.

“Kāds sevi parādīja ļoti labi, no kāda tika gaidīts vairāk. Situ­ācijās, kad blakus nav ierasto līderu, kādam jāuzņemas šī funkcija, bija puiši, kas vilka tās kamaniņas. Jaunie, kuri pērn virslīgā nedabūja spēlēt, šajā pārbaudes turnīrā rādīja labu sniegumu. Varēja redzēt, ka viņiem deg acis, ka viņi grib tikt komandā, izaugsme redzama ar katru spēli,” saka Andris.
Jautāts, vai laukumā redzēsim citādu “Lekringu”, viņš stāsta: “Augusi spēles izpratne, būsim aktīvāki, agresīvāki, uz uzbrukumu tendēti. Spēlēsim, kāpjot uz grābekļiem, apdedzinoties, bet no tā gūstot mācību.

Fizisko gatavošanos šogad integrējām florbolā, treniņos spēlējām ar ļoti augstu tempu, ar īsām maiņām. Ko dod, ja varam ātri skriet, bet bumbiņa neklausa! Ja esi laukumā, lēmumi jāpieņem momentā, nevar būt pauzes. Jāiemācās skriet un domāt vienādā ātrumā. Pērn bijām pārāk jauni, pārāk viegli, pietrūka pieredzes, individuālās meistarības, jo grūti uzvarēt spēles, ja neuzvari divcīņās. Pagājušajā sezonā savu labāko sniegumu sākām rādīt tad, kad bija par vēlu, tāpēc šogad pārkārtojām gatavošanos. Vai izvēlētais treniņu plāns būs bijis pareizs, to redzēsim sezonas laikā.

Savu devumu nenoliedzami dos Jāņa Rajecka atgriešanās, jo redzams, ka viņš darbojies pavisam citā līmenī. Jānis mums būs ļoti vērtīgs spēlētājs.”

Komandas pārstāvji neslēpj, ka gatavi šajā sezonā rādīt labāku sniegumu, jo nokļūšana iespējami tālāk izslēgšanas spēlēs, iespējams līdz pat finālam, visiem ļoti nepieciešama, lai gūtu apliecinājumu, ka izvēlētais ceļš ir pareizs.

Pagājušajā nedēļā “Lekrings” aizvadīja draudzības spēli ar Norvēģijas Elites līgas komandu, zaudējot ar minimālu rezultātu 7:8. Šonedēļ iecerēta vēl viena draudzības spēle ar Lielvārdes komandu, šīs spēles parādīs komandas reālo gatavību.
Sakot paldies līdzjutējiem par aizvadīto sezonu un aicinot atbalstīt arī jaunajā, Artis Malkavs stāsta, ka šogad pārkārtots spēļu grafiks: “Aizvadītajā sezonā savā laukumā spēles notika divas dienas pēc kārtas, sestdien un svētdien, izrādījās, ka ne visi var ziedot divus vakarus pēc kārtas. Šogad divu mājas spēļu pēc kārtas nebūs, sešas mājas spēles būs piektdienu vakaros, lai nedēļas nogale līdzjutējiem brīva.”

Normunds Krūmiņš stāsta, ka daudz tiek strādāts pie komandas gara veidošanas, kluba vienotības stiprināšanas: “Gribam, lai visi saprot, ka “Lekrings” nav tikai viena komanda, bet klubs ar daudziem spēlētājiem un spēlētājām dažādās vecuma grupās. Svarīgi, lai ikviens ar prieku atrastos klubā, lai te būtu ģimeniska sajūta, lai katra spēle ir svētki. Tāpēc vasarā rīkojām pārgājienu, kurā bija apmēram 90 dalībnieku, spēlētāji kopā ar vecākiem, brāļiem, māsām. Cēsu svētkos kopīgi gājām lukturīšu gājienā, kur bijām vieni no redzamākajiem. Tikko aizvadīta Ģimenes diena, šādi pasākumi turpināsies, tie vajadzīgi, lai labāk iepazīstam viens otru, lai arvien vairāk varam sajusties kā viena kluba dalībnieki.”

Pirmā spēle 14.septembra vakarā pret Ķekavas komandu. Uz jautājumu, vai svarīgi sezonu sākt ar uzvaru, treneris Andris Malkavs saka: “Svarīgi gūt apliecinājumu, ka ejam pareizā virzienā, bet tam, visticamāk, nepieciešama uzvara.”