Ziņas

Sports

“Lekrings” ceļā uz titulu

Pēc spēles. Lai arī “Līgatne” florbolistēm pusfinālā nākas spēkoties ar daudzkārtējām valsts čempionēm komandu “Rubene”, līgatnietes ir gandarītas par iekļūšanu pusfinālā. Foto: no albuma

Latvijas florbola čempionātā turpinās izslēgšanas spēles.

Bez zaudējumiem

Latvijas florbola čempionātā virslīgā vīriešu komandām aizvadītas pirmās divas pusfināla spēles. Cēsu “Lekrings”    pretiniekus uzzināja vien pagājušajā trešdienā, jo ceturtdaļfināla sērijā starp komandām “Talsu NSS/ Krauzers” un “Ķekava” bija nepieciešamas visas septiņas spēles, lai noskaidrotu spēcīgāko. Uzvarot pēdējā spēlē, ceļazīmi tālāk nopelnīja Talsu komanda, un jau sestdien un svētdien viņi Cēsīs tikās ar mājiniekiem.

Pirmā spēle ritēja līdzvērtīgi līdz otrās trešdaļas vidum. Pirmās trešdaļas sākums pagalam neveiksmīgs izvērtās mājiniekiem, desmitajā minūtē “Lekrings” nonāca zaudētājos 0:3. Iespējams, lielā pauze    (kā zināms, cēsniekiem ceturtdaļfinālā bija vajadzīgas tikai četras spēles un nācās gaidīt līdz pusfinālam) darīja savu, kamēr talsinieki vēl bija uz viļņa pēc uzvaras ceturtdaļfināla sērijā, “Lekringam” cīņas spars bija jāatjauno. Rezultāts 0:3 lika “atmosties”, un līdz trešdaļas beigām jau neizšķirts 3:3.

Otrās trešdaļas sākumā viesi vēlreiz izvirzījās vadībā, bet “Lekrings” minūtes laikā vairākumā guva divus vārtus, pirmo reizi šajā spēlē izvirzoties vadībā 5:4. Talsu florbolisti gan izlīdzināja rezultātu, bet līdz trešdaļas beigām cēsnieki guva divus vārtus, panākot 7:5. Pēdējās 20 minūtēs viesiem vairs nepietika spēka    un precizitātes. Katra no komandām pa pretinieku vārtiem izdarīja septiņus metienus, cēsnieki realizēja četrus metienus, Talsu komanda – vienu, un spēle noslēdzās 11:6 “Lekrings” labā. Pa diviem vārtiem guva Toms Rīsmanis, Jānis Melderis, Andris Rajeckis, pa reizei pretinieku vārt­sargu pārspēja Ralfs Rut­kovskis, Jorens Malkavs, Krišs Treimanis, Artūrs Juršev­skis, Olafs Zvīnis.

Arī otrajā spēlē viesi pirmie atklāja rezultātu, taču šoreiz cēsnieki viņiem neļāva ieskrieties, trešdaļa noslēdzās 3:1 “Lekrings” labā. Arī spēles turpinājumā mājinieki diktēja spēles noteikumus, svinot uzvaru 7:3. Par Cēsu komandas pārsvaru liecina arī metienu attiecība 31:17 viņu labā.

Pa diviem vārtiem guva O. Zvīnis, Edgars Puriņš, pa reizei precīzi bija Krišjānis Tiltiņš, J. Malkavs, A. Jurševskis.

Sērijā līdz četrām uzvarām “Lekrings” vadībā 2:0, nākamās divas spēles šīs nedēļas nogalē Talsos.    Var piebilst, ka šobrīd izslēgšanas spēlēs “Lekrings” ir vienīgā komanda, kas nav piedzīvojusi zaudējumu.

Otrajā pusfināla sērijā, kur tiekas “Rubene” un “Lielvārde/ FatPipe” pēc divām spēlēm rezultāts sērijā neizšķirts 1:1. Pirmajā spēlē ar 3:2 uzvarēja “Lielvārde”, otrajā ar 7:2 pārāki bija “Rube­nes” florbolisti.

 “Līgatne” iekļūst pusfinālā   

Sieviešu virslīgā arī sākušās pusfināla spēles, tajās iekļuva arī komanda “Līgatne”.

Ceturtdaļfinālā līgatnietes tikās ar FK “Ķekava” un sērijā līdz trim uzvarām spēja gūt pārsvaru 3:2. Pirmās divās spēlēs viņas uzvarēja 5:4 un 4:1, nākamajās divās pārākas bija Ķekavas spēlētajās 1:0 un 4:3, un viss izšķīrās izšķirošajā, piektajā, spēlē. Tajā visu laiku vadībā bija Līgatnes komanda, kas izcīnīja uzvaru 5:2. Četrus vārtus guva Agnese Bro­liša, vienreiz precīza bija Laura Vancāne.

Pusfinālā līgatnietēm jātiekas ar daudzkārtējām valsts čempionēm un regulārā turnīra uzvarētājām, “Rubene” florbolistēm. Kā jau bija gaidāms, īsta spēkošanās nesanāca, un piedzīvoti divi zaudējumi 1:9 un 2:8. Trešā spēle, kas, ļoti iespējams, būs arī pēdējā, jau šovakar Līgatnē. Taču arī zaudējuma gadījumā Līgatnes komandai sezona vēl nebūs galā, jo būs iespēja cīnīties par bronzas medaļām, tiekoties ar otrā pusfināla pāra zaudētājām.

Atgādināsim, ka Cēsu “Lekrings” dāmas savā ceturtdaļfināla sērijā ar 1:3 zaudēja komandai “Rubene-1”.