Ziņas

Sports

“Lekrings” atgūst uzvaras garšu

Ar pozitīvu noti aizvadītās nedēļas nogale aizritēja florbolistiem, kas spēlē Cēsu virslīgas vīriešu komandā “Lekrings”. Tā spēja izcīnīt divas uzvaras, uzlabojot savu situāciju turnīra tabulā. Atgādināšu, ka nedēļu iepriekš tika piedzīvoti divi zaudējumi. Diemžēl “SK Pārgauja” arī šajā nedēļas nogalē palika bez punktiem, un no septiņām aizvadītajām spēlēm pēdējās piecās piedzīvoti zaudējumi.

Bija skaidrs, ka aizvadītajā sestdienā viena no šīm komandām tiks pie uzvaras, jo abas tikās savstarpējā spēlē Cēsīs. Šo komandu tikšanās vienmēr ir ļoti principiāls mačs abām pusēm, šoreiz jo svarīgāks tas bija Cēsu komandai, kas gribēja gūt revanšu par iepriekšējā sezonā piedzīvoto zaudējumu pret Stalbes komandu izslēgšanas spēļu sērijā.

Pirmās 18 minūtes aizritēja līdzīgā cīņā bez vārtu guvumiem, bet pēdējās divās minūtēs divreiz precīzi bija cēsnieki. Rezultātu atklāja Toms Rīsmanis, bet 20 sekundes pirms trešdaļas beigām Aleksandrs Abramovs rezultātu dubultoja. Otrā perioda sākumā jau 3:0, precīzs bija Artis Savins. Tad “Pār­gaujas” spēlētāji nedaudz atguvās, Olafs Zvīnis guva pirmos vārtus, bet trešā perioda astotajā minūtē Oskars Balodis samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Itin drīz gan cēsnieki atvēsināja viesus, pusminūtes laikā gūstot divus vārtus, un jau 5:2. Atzīmējās Roberts Zande un Lauris Zaicevs. Likās, ka uzvara rokās, taču cēsnieki paši sev spēles izskaņā radīja problēmas. Nepilnas sešas minūtes pirms spēles beigām tika pārkāpti noteikumi, un “Pārgaujas” florbolisti ātri izmantoja skaitlisko vairākumu, panākot 5:3. Savus otros vārtus gu­va O. Zvīnis. Tas deva cerību Stalbes komandai, kas mainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, un minūti pirms spēles beigām O. Balodis atkal samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Taču izglābties “Pārgaujai” neizdevās, cēsnieki spēja noturēt uzvaru, un spēle noslēdzās 5:4 viņu labā.
Svētdien “Lekrings” savā laukumā uzņēma Bauskas komandu. Šoreiz līdz pirmajiem vārtiem bija jāgaida vairāk nekā 26 minūtes, kad Gints Bērtulis atklāja rezultātu. Pēc tam Emīls Dzalbs, Pēteris Trekše, Kevins Šmits un Ale­k­sandrs Abramovs panāca 5:0. Jāatzīmē, ka šie bija pirmie vārti virslīgā K. Šmitam. Piecas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām viesi beidzot guva pirmos vārtus, un tad atkārtojās iepriekšējās dienas scenārijs. Cēsnieki sapelnīja noraidījumus, ko izmantoja viesi, gūstot divus vārtus, un cēsnieku vadība kļuva trausla – 5:3. Tiesa, neko vairāk gan Baus­kas komandai paveikt neizdevās, un spēle tā arī noslēdzās.

Ar izcīnītiem deviņiem punktiem “Lekrings” beidzot iekļuvis turnīra tabulas labāko astotniekā, bet “Pār­gauja” noslīdējusi uz devīto vietu.

Tagad Latvijas čempionātā pārtraukums, jo šonedēļ Valmierā risināsies “Euro Cup floorball”, kurā vīriešu komandu turnīrā Latviju pārstāvēs “FBK Val­mie­ra” un čempionvienība “Betsafe/ Ulbroka”, bet dāmu turnīrā – “Rubene” un “FK Ķekava”.

Vēl jāatzīmē, ka Latvijas sieviešu virslīgā pie uzvaras neizdodas tikt Cēsu komandai “Lekrings”, kas piedzīvoja zaudējumu pret “NND Rīga” 4:12. Vārtus guva Džeina Eglīte, Klinta Mārtiņ­jē­ka­ba, Elīna Šarova un Monika Džigure.

Bez uzvarām arī 1.līgas vīriešu komanda “Lekrings-1”, kas aizvadītās nedēļas nogalē savā laukumā ar 8:14 atzina komandas “Impar Limbaži” pārākumu. Cēsnieku labā pa diviem vārtiem guva: Jorens Malkavs, Krišjānis Tiltiņš un Kevins Šmits, pa vienam – Reinis Burkāns un Roberts Vikštrēms.

Toties pie uzvaras tika 2.līgā spēlējošā komanda “Līgatne”, kas izbraukumā ar 9:3 pieveica Jē­kab­pils komandu. Trīs vārtus guva Juris Molnars, divus Uģis Feld­­manis un Angus Mārtiņ­jē­kabs, vienus – Mārcis Mal­kausis.